Asistent Lukáš MOTAL po Vyškově

29.06.2024

Více než dvě stovky diváků i v parném vedru dorazily do Luhačovic, aby zhlédly druhý přípravný zápas fotbalistů Zlína, kteří v létě zatím sbírají pouze remízy. Po úvodní bezbrankové plichtě s brněnskou Líšní se ševci rozešli smírně také s Vyškovem, souboj druholigových rivalů skončil v lázeňském městě nerozhodně 1:1.

Na vedoucí gól hostujícího útočníka Tomáše Zajíce z 2. minuty odpověděl po změně stran výstavní ranou Patrik Kulíšek.

„Byl to podobný zápas jako s Líšní. Rozdíl byl jenom v tom, že jsme konečně dali gól,“ poznamenal asistent trenéra Zlína Lukáš Motal.

Ševci brzy inkasovali, ve zbytku utkání se jen velmi složitě probíjeli do šancí. Žádnou tutovku si nevypracovali, ve druhé půli za stavu 1:1 naopak přečkali dvě velké šance soupeře, který byl k vítězství o něco blíž.

„Musíme dál pracovat a zlepšit spoustu věcí. Jde hlavně o zbrklou rozehrávku, otáčení těžiště hry. V útočné fázi nás brzdí nepřesnosti, akce musíme dohrávat ve větší kvalitě, abychom dokázali zakončit, být nebezpeční,“ říká Motal.

Zlíňané po sestupu z první ligy sužuje marodka. Do sobotního duelu nezasáhlo hned šest hráčů z kádru.

Jen mezi diváky zůstali Vukadinović, Tkáč, Kolář, Černín, Žák či Nombil, volno dostal brankář Rakovan.

Na odchodu do zahraničí je Fantiš. K tomu se navíc hned v úvodní čtvrthodině zranil Číž. Po nezaviněném střetu si poranil koleno, stejně jako Porč z Vyškova musel brzy střídat.

„Je to problém, protože zranění už je víc. Uvidíme, co ukáže vyšetření, snad bude v pohodě,“ doufá zlínský asistent.

Premiéru mezi ševci si naopak odbyl Lukáš Buchvaldek. Posila z Dukly Praha odehrála hodinu. Na začátku utkání nastoupila při rozestavení 3 – 4 – 3 na pravém křídle, po Čížově zranění a změně rozestavení šla do středu zálohy.

Hráče obou týmu sužovalo obrovské vedro. „Je léto, horko k tomu patří. Většina kluků odehrála poločas, na počasí bych se nevymlouval. V srpnu může být úplně stejně,“ říká Motal.

Jinak prostředí stadionu v Luhačovicích, které se pochlubily zbrusu novou tribunou, se mu zamlouvalo, byť fanoušci jen marně hledali stín.

„Tady je to hezké. Hřiště bylo dobře nachystané, v lázeňském městě se hraje vždycky dobře. Jsme rád, že přišli i lidé,“ pronesl.

Ševci mají za sebou dva týdny přípravy. Po volné neděli budou pokračovat v tvrdé práci.

V příštím týdnu je čekají nejenom další tréninky, ale i dva zápasy. Už ve středu se představí na Slovensku, kde vyzvou Ružomberok, za týden v sobotu dopoledne se pak v Ostravě utkají s polským týmem TS Podbeskidzie Bielsko-Biała.

„V nadcházejícím týdnu se budeme více věnovat herním věcem. Běhání už tolik nebude, ale na kondici budeme dbát dál,“ dodává Motal.