B-tým v úvodním utkání přípravy podlehl rezervě Brna

14.07.2024

Oslabená juniorka Zlína si na úvod přípravy připsala domácí porážku. Svěřenci trenéra David Hubáčka na Vršavě nestačili na béčko Zbrojovky Brno, třetiligovému nováčkovi ve velmi omlazené sestavě podlehli 1:3. Hosté sobotní dopolední duel rozhodli třemi brankami v první půli, za ševce porážku mírnil po změně stran Petruta z penalty.

Trenér zlínského béčka David Hubáček s prvním duelem po letní pauze spokojený rozhodně nebyl. „První půle byla taková rozdýchávací. Než jsme se rozkoukali a zjistili, že jsme na hřišti mezi muži, prohrávali jsme 0:3. Dostali jsme laciné branky, chovali se dětsky,“ štvalo kouče.

Brňanům skvěle vyšel nástup do utkání, po čtvrt hodině hry vedli 2:0. Skóre otevřel Černý, vzápětí se trefil Večeřa.

Do přestávky navýšil vedení Zbrojovky svým druhým gólem v zápase Černý.

„První půle od nás byla velice špatná. Ani jsme neohrozili bránu soupeře,“ uvedl Hubáček.

Mladí Zlíňané se ale po změně stran i díky prostřídání zlepšili a hru srovnali. „Z naší strany už to bylo o hodně lepší. Z penalty jsme skóre snížili, klidně jsme mohli dát i více branek. Bohužel další akce jsme nevyřešili, nedotáhli,“ posteskl si domácí trenér.

Snaživé svěřence za druhou půli ale právem chválil. „S druhu částí jsem byl už spokojený, byl to od nás slušné. Celkově se ale musíme zlepšit,“ ví dobře.

Na absence hráčů, kteří byli k dispozici trenéru Červenkovi pro sobotní generálku s Austrií Vídeň se nevymlouval. Dobře ví, že v sezoně bude mít hráče k dispozici. Celkem absolvovalo letní přípravu s prvním týmem ševců hned sedm mladíků z loňského kádru.

Krajní bek Polášek nastoupil dokonce v základní sestavě Zlína. Do generálky na Chance Národní Ligu zasáhli také Ovesný, Červinka a Kulíšek, s týmem ve Vídni byli i Slouk, Švach či Hönig.

Trenér Hubáček již nepočítá s obráncem Jurou, který po vypršení smlouvy zamířil do sousedních Otrokovic, bude nosit dres Zlínska.

Fotbalisté Zlína B další přípravný zápas sehrají za týden v sobotu dopoledne v Kunovicích, kde se utkají s juniorkou Slovácka.

FC ZLÍN B – FC ZBROJOVKA BRNO B 1:3 (0:3)

Branky: Petruta z penalty – Černý 2x, Večeřa. Rozhodčí: Tomanec – Havrlant, Korch. Diváci: 30.

Zlín B: Slezák – Průcha, Grygera, Hordienko, Petruta, Marcaník, Frolek, Hamalčík, Malenovský, Chytil, Navrátil. Střídali: Neubauer, Hvozdenský, Bránecký, T. Hellebrand.