FC Zlín oficiální web

Derby je naše! Ševci porazili Slovácko

27.11.2017

Důležitý zápas ševci zvládli. Proti krajskému rivalovi a poslednímu týmu ligy vybojovali tři body za vítězství 2:1. Promrzlá Letná se dočkala první branky v 17. minutě, když se trefil Traoré. Vítěznou branku pak vstřelil v 77. minutě střídající Dame Diop. Slovácko v poslední minutě ještě snížilo zásluhou Kubaly na 2:1, ale to bylo vše. Tři body berou ševci.

FC Fastav Zlín

2:1

1:0

15. kolo - F:L, 27.11.2017, 17.30 hod.
Stadion Letná

1. FC Slovácko

Branky: 17. Traore, 77. Diop - 90. Kubala ŽK: 27. Džafić, 36. Gajić, 65. Železník - 40. Šimko, 51.Reinberk, 56. V. Daníček, 80. S. Hofmann
Rozhodčí: Příhoda - Kubr, Kříž
Počet diváků: 4502

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Holzer, Gajič, Bačo, Matejov – Džafić (69. Diop), Jiráček (C), Traoré, Ekpai – Mehanović (54. V. Vukadinovič), Železník (83. Janíček), trenér: Páník.

1. FC Slovácko: Heča – Juroška, S. Hofmann, Šimko, Reinberk – Šumulikoski (C), V. Daníček (85. Hellebrand) – Sadílek, Petr, Havlík (72. Jakub Rezek) – Zajíc (89. Kubala), trenér: Kordula.

Prvních deset minut nabídlo docela nezáživnou podívanou a šancí jsme se nedočkali ani na jedné ze stran. Pak následně první větší příležitost skončila gólem. Mehanovič zahrával rohový kop, k míči se dostal Ekpai, jenž prodloužil na Ibrahima Traorého, který z bezprostřední blízkosti poslal balón pod břevno hostující brány. Zlínští tak vedli 1:0.

Ve 20. minutě zahrozili poprvé i hráči Slovácka. Hofmann se protlačil před Dostálem k hlavičce, ten míč ale vyrazil a poté ho do bezpečí odklidila obrana ševců. Hosté začali po inkasované brance více útočit a ve 37. minutě měli dobrou šanci na vyrovnání. Místo střely z přímého kopu se rozhodli hosté zahrát signál, při kterém musel situaci na malém vápně zachraňovat Džafič a odvrátil míč alespoň na roh.

První poločas tak skončil vedením 1:0 pro domácí. Ti však mohli rychle v začátku druhé půle inkasovat, když se ke střele dostal neobsazený Sadílek, jenž trefil levou tyč domácí branky. Akce však pokračovala a ke střele se dostal ještě Havlík, jehož střelu ale zlínská obrana zblokovala. Chvíli na to, mohli ševci nedůraz rivala potrestat gólem na 2:0.

V 58. minutě se domácí dožadovali pokutového kopu, za údajnou ruku ve vápně, ale sudí zůstal ledově klidný. Akce však pokračovala a před gólmanem se ocitl Džafič, který ovem branku minul. Poté zase měli příležitost hosté. Reinberk vyslal pas před branku, kde se ocitl volný Sadílek. Ten měl čas i prostor pro zakončení, ale skvěle zakročil Dostál a udržel hubené vedení Zlína 1:0.

V 70. minutě měli další z mnoha příležitostí hosté. Odražený balón se dostal na Hofmanna, ten měl před sebou téměř odkrytou bránu, ale branku o dobrých pár metrů úplně přestřelil. Pak zase měli šanci ševci. Holzer našel přihrávkou přes šíři hřiště Traorého, ale jeho přízemní rána skončila kousek mimo.

To v 77. minutě už to bylo o něčem jiném. Ubong Ekpai poslal centr do vápna, tam se k míči protlačil střídající Dame Diop a bez větších potíží uklidil balón za záda Heči podruhé. Stejný hráč pak mohl přidat další trefu o chvíli později. Železník mu hodil lob za obranu a jeho střela z první skončila kousek vedle. Když už to vypadalo, že ševci dojdou v poklidu k výhře, snížil v poslední minutě na rozdíl jediné branky Kubala. To však bylo ze zápasu vše. Zlín ovládl derby a získal tři body za vítězství 2:1.