FC Zlín oficiální web

Hattrick Beauguela zajistil Zlínu tři body a desáté místo

26.05.2018

Na závěr sezony se hráči a diváci přece jen dočkali vítězství na domácím stadionu. V posledním kole porazili ševci Liberec 3:1 a ukončili tak tříleté čekaní na ligovou výhru během jarní části sezony. Lví podíl na vítězství měl francouzský útočník Jean-David Beauguel, který nasázel hattrick. Zlín v konečné tabulce HET ligy obsadil 10. místo se ziskem 33 bodů.

FC Fastav Zlín

3:1

1:0

30. kolo - F:L, 26.5.2018, 16.00 hod.
Stadion Letná

FC Slovan Liberec

Branky: 13., 51. a 83. Beauguel - 71. Ševčík ŽK: 21. Gajič, 44. Ekpai, 71. Matejov – 53. Coufal
Rozhodčí: Mikyska – Flimmel, Horák
Počet diváků: 3654

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Matejov, Bijimine, Gajič, Bartošák – Ekpai (89. Bačo), Hnaníček (C), Traoré, Džafić – Železník (76. V. Vukadinovič) – Beauguel (84. Votava), trenér: Petržela.

FC Slovan Liberec: Nguyen – Coufal (C), Vukliševič, Kačaraba, Mikula – Wiesner, Havelka (70. Oscar), Bosančić (46. Ševčík), Pilař – Breite – Bartl (64. W. Da Silva), trenér: Holoubek.

Ve 4. minutě byl k vidění první náznak šance. Traoré si vyměnil míč s Ekpaiem, ten se dostal k lehké teči ve vápně, ale Nguyen byl na místě. O devět minut později ale přišla další šance a fanoušci se dočkali první branky zápasu. Ekpai poslal ze strany centr do vápna, na který si vyskočil Jean-David Beauguel, jenž svou hlavičku posadil dolů k tyči a míč skončil v liberecké síti.

Ve 22. minutě zahrávali hosté přímý kop z poměrně nadějné pozice, ovšem Breite poslal míč vysoko nad bránu. O minutu později to zkusil na druhé straně z dálky Beauguel, ale svůj pokus namířil přímo do středu branky. Další příležitost byla k vidění ve 31. minutě, kdy se balón snesl na nohu Ekpaie, který napřáhl k ráně z první, ale jeho pokus vyrazil Nguyen na roh.

O chvíli později měli domácí další velkou šanci. Ekpai našel ze strany skvělým centrem před brankou Beauguela, ten měl míč před prázdnou bránou, ale do střely se mu vrhl liberecký gólman a francouzskému útočníkovi vzal jasný gól. Vzápětí byla šance i na druhé straně, když míč skončil na hlavě Weisnera, ale ten nedokázal míč trefit do branky. První poločas tak skončil výhrou ševců 1:0.

Na začátku druhé půle přiblížil Zlín k vítězství svým druhým gólem v zápase Jean-David Beauguel. Ten se dostal do brejku a běžel sám na brankáře. Když překročil velké vápno, rozhodl se pro střelu po zemi a trefil se přesně. Ševci tak vedli 2:0. V 63. minutě zahrozil na druhé straně Václav Pilař, jehož střelu musel krotit až Dostál.

V 70. minutě se povedlo Liberci snížit, když se za obranu Zlína dostal Petr Ševčík, který tváří v tvář Dostálovi zamířil k tyči a snížil stav utkání na 1:2. To dalo Libereckým křídla a začali přebírat otěže zápasu. V 80. minutě se dostával ke střele z hranice šestnáctky Da Silva, ale do rány se mu vložil obránce, a tak naštěstí pro Zlín nezakončil.

V 83. minutě ale Zlínští definitivně rozhodli. Vukadinovič poslal centr na Bijimineho, jeho pokus Nguyen vyrazil, ale k dorážce se dostal Jean-David Beauguel, který završil tak svůj hattrick! Díky této trefě se posunul na druhé místo mezi střelci zlínského týmu. Ševci si tak zbytek utkání už pohlídali a zaznamenali první domácí jarní vítězství po návratu do ligy.