Je to pro nás nesmírně důležité vítězství, věděl po utkání v Mladé Boleslavi Petr Jiráček

22.04.2018

Petr Jiráček má za sebou bohatou fotbalovou kariéru a mnoho zkušeností. Přesto si v Mladé Boleslavi připsal novou. Brankář Zlámal při zákroku po střele Mareše přelomil zády konstrukci brány. Hra musela být na 15 minut přerušena a brána byla vyměněna za přenosnou. "Trošičku komické, ale dali jsme do ní gól, takže asi šťastně vyměněná branka," usmíval se po vítězství 1:0 v Mladé Boleslavi Petr Jiráček.

Jak důležité vítězství to je pro psychiku týmu v boji o záchranu?
Je to pro nás nesmírně důležité vítězství. Jsou to pro nás 3 plusové body a může se nám trošku líp dýchat. Těch bodů k záchraně nám stačí už malinko a můžeme se asi ve větším klidu připravovat na zbytek soutěže.

Dlouho nepřicházely žádné šance. Jakoby to rozproudila až ta vyměněná branka?
Myslím si, že tomu prvnímu poločasu to asi moc nepomohlo, byla tam 15 minut pauza. My jsme po ní trochu zaspali a Boleslav byla nebezpečnější, ale v průběhu celého zápasu bych řekl, že jsme byli malinko fotbalovější. Boleslav hrozila především po dlouhých křižných balónech a standardkách. Možná remízové utkání se šťastnějším koncem pro nás.

Zažil jste někdy podobnou situaci se zlomenou brankou?
Ne, to je poprvé. Jsme se tomu smáli a říkali Bobymu (brankáři Zlámalovi), že je jediný brankář, který dal gól a zlomil branku. Trošičku komické, ale dali jsme do ní gól, takže asi šťastně vyměněná branka.

Věděl jste, co se bude dít?
Já jsem jenom věděl, že se nemůže pokračovat se zlomenou brankou. Když mi řekli, že mají náhradní, tak mě to uklidnilo, že se za pět minut bude znovu hrát. Když jsem pak viděl, že nesou přenosnou branku, tak jsem se musel trochu smát. Každopádně je to rarita, nestává se to tak často, aby někdo zády přelomil branku. Pro všechny to byla nová situace a příště už asi nejen tady budou kluby lépe připraveny.

Čeká vás pohár s Jabloncem. Je to další výzva?
Samozřejmě. Všichni si pamatujeme poslední domácí zápas s Jabloncem, kdy jsme prohráli 4:0, takže jim máme určitě co vracet. Víme, že od toho finále už nás dělí pouze jeden zápas a navíc ho hrajeme po dlouhé době doma. Musíme dobře zregenerovat, připravit se a zvládnout ten zápas co nejlépe.