Jediný gól rozhodl, ševci doma padli s Plzní

18.03.2018

Ve 21. Kole HET lig přivítal Zlín doma Plzeň. Utkání za mrazivého počasí začali lépe hosté, kteří šli ve 12. minutě zásluhou Koláře do vedení. Jak se později ukázalo, byl to také jediný gól zápasu. Ve druhé půli šel výkon Zlína nahoru a Plzeň byla spíše ve defenzívě, přesto se domácím skórovat nepovedlo. Ani tentokrát tak ševci na výhru nedosáhli a Viktorii podlehli 0:1.

FC Fastav Zlín

0:1

0:1

21. kolo - F:L, 18.3.2018, 17.00 hod.
Stadion Letná

FC Viktoria Plzeň

Branky: 12. D. Kolář ŽK: 80. Hronek - 34. Hejda, 45. Chorý, 47. Hájek, 78. Kopic,
Rozhodčí: Franěk – Arnošt, Flimmel
Počet diváků: 3612

FC Fastav Zlín: Zlámal – Matejov, Bijimine, Gajić, Bartošák (89. Železník) – Ekpai, Jiráček, Hronek, Holzer – V. Vukadinović, Vyhnal, trenér: Petržela.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic, D. Kolář (C) (86. Bakoš), J. Kovařík (73. Zeman) – Chorý (61. Krmenčík), trenér: Vrba.

Hosté začali aktivně a už ve 2. minutě zahrávali přímý kop z nadějné pozice. K míči se postavil Kovařík, bránu sice trefil, ale balón šel přímo do rukavic Zlámala. Hosté diktovali tempo hry od samého začátku a ve 12. minutě přetavili svůj tlak v gól. Kovařík prošel kolem Matejova, poslal lehoučký centr do malého vápna, kde se k hlavičce dostal Daniel Kolář a ten neměl problém uklidit míč za záda Zlámala.

V 19. minutě zahrávali ševci standardku ze strany, před brankou z toho byl slušný zmatek, ale Viktorka se ubránila. Ve 31. minutě si hosté vypracovali dobrou šanci. Kopic dostal centr na kraj vápna, potáhl si míč dovnitř, přiklepl ho na nohu volného Hořavy, kterému však střela nesedla a Zlámal míč zastavil.

Ve 35. minutě měli ševci první velkou šanci. Ekpai nabral rychlost, přesprintoval celu obranu a dostal se až ke střele, která jen těsně minula tyč plzeňské brány. Chvíli poté měli hosté roh, který přistál na hlavě Hejdy, ale ten branku minul. Ten samý hráč hlavičkoval o chvíli později a tentokrát měl ke gólu blíž, ale i tak bránu opět minul. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0 pro Plzeň.

Na začátku druhé půle začali Zlínští velmi aktivně. Holzer se napřáhl v 51. minutě ke střele z dálky a Kozáčik musel zasahovat. V 57. minutě zahrozil Ekpai, když se dostal na kraji vápna k míči, vystřelil z otočky a Kozáčik musel opět zasahovat. Následně ševci ještě zahrozili z rohu, ale Plzeň se ubránila. V 62. minutě měli hosté obrovskou šanci. Po centru ze strany poslal míč na bránu Kovařík, ale Zlámal reflexivním zákrokem balón vyboxoval do bezpečí.

V 66. minutě měl hodně času i prostoru Jiráček, který se kousek za vápnem opřel do míče, ale branku minul. O deset minut později kopali ševci roh, míč skončil až vzadu u Matejova, který se opřel do míče a bránu minul. Domácí byli s koncem utkání čím dál víc aktivnější, ale k pořádné šanci se propracovat nemohli. Hosté hrozili už jen z protiútoků. Jeden takový táhl Zeman, ale bránu ševců přestřelil. Plzeň závěr utkání zvládla na výbornou a Zlínu se nepovedlo dostat ani do tlaku. Utkání tak skončilo 1:0 pro Viktorii.