Juniorka padla v Uherském Brodě

U21

10.02.2018

K poslednímu přátelskému utkání před začátkem Juniorské ligy nastoupila zlínská juniorka na hřišti třetiligového soupeře. V Uherském Brodě se ujala i vedení, ale domácí rychle odpověděli a uštědřili tak zlínským mladíkům první porážku v novém roce.

ČSK Uherský Brod - FC FASTAV Zlín 3:1 (2:1)

Branka Zlína: 22. Mlýnek M.
Zlín: Šiška – Pafka, Košák, Štěpánek, Nečas (80. Tkadlec), Venený, Mlýnek M., Gettler, Vičánek, Strachoň, Votava, trenér: Kalivoda.
Jakoby mrazivé počasí ovlivnilo i výkon obou týmů v úvodu zápasu. Přítomní diváci viděli na začátku hodně nepřesností a na první šanci i branku si museli počkat do 22. minuty.

Gettler vyslal ukázkový centr do vápna domácích, tam si nerozuměl domácí brankář s obráncem a toho využil Mlýnek, který doklepl míč do prázdné brány, 1:0.

Vedení bohužel žlutomodrým dlouho nevydrželo. O tři minuty později minul centr na přední tyči Žůrek (hostující v Uherském Brodě ze zlínské U21) a míč si nešťastně srazil do vlastní brány zlínský obránce, 1:1.

A za další sedm minut již domácí vedli. Po nešťastně tečovaném míči ze standardní situace se prosadil na zadní tyči domácí hráč, 1:2.

Druhý poločas vypadal podobně jako ten první. Zlínští drželi míč častěji na svých kopačkách, ale do mnoha šancí se nedostávali. Změnu skóre měl na noze zlínský Strachoň, ale Gettlerův centr nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

Domácí málem navýšili skóre po odraženém míči, kdy pálili z dobré pozice vysoko nad. A v 72. minutě to již bylo 1:3. Uherskobrodští vystihli špatnou zlínskou rozehrávku a přečíslení zakončili krásnou střelou na zadní tyč.

Na konci utkání ještě po rohovém kopu zazvonilo břevno Šiškovy brány, na druhé straně Mlýnek po pěkné individuální akci brankáře domácích také nepřekonal a zlínská juniorka si tak připsala první a zároveň poslední porážku v přátelských zápasech letošního roku.

Příští víkend již nastupuje v boji o první místo v Juniorské lize části Morava. V neděli 18. 2. přijede na zlínskou Vršavu vedoucí celek moravské skupiny, tým Karviné, který má náskok tří bodů právě před zlínskou juniorkou. Neváhejte a přijďte podpořit zlínské mladíky, výkop je ve 10:30 h.