Juniorka po osmi zápasech prohrála

21.03.2018

K poslednímu zápasu základní části zajížděla juniorka na půdu olomoucké Sigmy. Posílení mladíci se ujali rychlého vedení, ale Sigma během deseti minut zápas třemi góly otočila a uštědřila tak zlínské juniorce první porážku v jarní části sezony.

Vstup do utkání patřil zlínským. Ve 3. minutě si narazil Votava s Džafičem a prvně jmenovaný vstřelil již svou 12 branku v sezoně, 1:0. A za chvíli měl na kopačce i druhou, po chybné rozehrávce domácích se řítil z boku sám na Hrušku, ale bohužel mířil mimo tři tyče.

Domácí s odpovědí dlouho nečekali. V 10. minutě vstřelil branku Zifčák po dlouhém autu do zlínského vápna, 1:1. A za další dvě minuty už vedli. Po prostrčení míče středem obrany obešel opět Zifčák i Šišku a i s trochou štěstí zamířil skrz vracející se obránce do odkryté brány, 1:2.

A desetiminutovku hrůzy završil nešťastný zákrok Gettlera, který ve vápně zahrál rukou a s nařízenou penaltou si poradil Manzia, 1:3. O pár chvil později nebezpečně vypálil Džafič, ale jeho střelu dokázal vyrazit domácí brankář.

Zlínští začali domácí přehrávat, ale šanci si vypracovali až v poslední minutě prvního poločasu. Po centru Džafiče si krásně zpracoval míč na prsa Kopečný, otočil se a vypálil na bránu. Bohužel tento krásný fotbalový moment skončil jen střelou do břevna.

Druhý poločas vypadal podobně jako ten první. Zlínští měli optickou převahu, ale do zakončení se dostávali jen sporadicky. Větší šance si vypracovali domácí. Nejprve na centrovaný míč z boku jen těsně nedosáhl domácí útočník a poté ani po hlavičce ze standardní situace nemířil mezi tři tyče.

Zlínští se snažili, ale vázla jim finální fáze. Neprosadili se ani ze dvou přímých kopů z poza vápna a zato Sigma na druhé straně byla k brance daleko blíže. Opět po centrovaném míči hlavičkoval do tyče domácí hráč. Velkou příležitost měli ševci až v samotném závěru, kdy se po kombinaci středem hřiště dostal Džafič až před brankáře, ten ho ale vychytal.

Zlínští tak prohráli poprvé od 29. října, ale ani to nemění nic na tom, že s přehledem postoupili do nadstavbové části Juniorksé ligy – části vítězů. Ta začíná 8. dubna po rozlosování.

SK SIGMA Olomouc U21 - FC FASTAV Zlín U21 3:1 (3:1)

FC Fastav Zlín: Šiška – Kopečný, Košák, Tkadlec, Votava, Nečas, Slaměna (46. Mlýnek V.), Džafič, Železník, Gettler (58. Zahradník), Venený

SK SIGMA Olomouc: Hruška – Galus, Kodeš, Kotouč (46. Spáčil), Nízký (46. Diblik), Zifčák (46. Baďura), Manzia, Grygar (46. Zmrzlý), Kamas, Chytil, Matoušek (72. Neuer)

Branky: 10. a 12. Zifčák, 20. z pen. Manzia - 3. Votava
ŽK: Zmrzlý - Tkadlec