FC Zlín oficiální web

Juniorka remizovala se Slavičínem

U21

31.01.2018

Ve středu hrála přípravný zápas i zlínská juniorka. Pod umělým osvětlením v Hrádku se střetla s divizním Slavičínem. Mladí ševci dohnali dvoubrankové manko z první půle, zápas i otočili, ale po individuální chybě v závěru zápasu Slavičín vyrovnal.

FC TVD Slavičín – FC FASTAV Zlín U21 3:3 (2:0)

Branky: 42. Vaculík, 44. Juřica, 85. Elšík – 56. Tkadlec R., 69. Nečas, 80. Zahradník

Sestava Zlína: Šiška – Zahradník, Košák, Tkadlec A., Nečas, Venený, Mlýnek M., Gettler, Vičánek (46. Bykovskij), Pešek (46. Tkadlec R.), Tureček (46. Kopilec), trenér: Jelínek.
Úvod zápasu nabídl přítomným divákům hned několik šancí na obou stranách. Jako první musel vytáhnout zákrok nohama zlínský Šiška, aby zneškodnil šanci domácích. Na druhé straně trefil Gettler břevno a ani Nečas nedokázal z dobré pozice překonat domácího brankáře. A na konci úvodní čtvrthodiny zahodil velkou šanci i domácí Vaculík, který po pasu za obranu netrefil zlínskou bránu.

Poté se hra odehrávala spíše ve středu pole a další příležitosti přišly až ke konci poločasu. Nejprve domácí Kříž po rohovém kopu trefil zlínskou tyč. A ve 42. minutě se již skóre měnilo. Zlínská obrana nezareagovala na rychle vhozený aut, toho využil Švach, který přesnou přihrávkou našel ve vápně osamoceného Vaculíka a ten se již nemýlil, 0:1.

A za chvíli to bylo již o dvě branky. Po rychle rozehrané standardní situaci se náramně opřel do odraženého míče domácí Juřica, který trefil šibenici Šiškovy svatyně.

Ve druhém poločase snížil mladý Radim Tkadlec, který využil Kopilcovy přihrávky a střelou o tyč rozvlnil slavičínskou síť, 1:2. O chvíli později musel podržet zlínský Šiška, který hasil dobrým zákrokem zaváhání zlínské rozehrávky.

V 69. minutě již bylo srovnáno. Mlýnek podnikl průnik přes několik domácích hráčů, ustál i nedovolené zákroky a jeho tým byl za to odměněn. Míč se po jeho sólu dostal k Zahradníkovi, ten nacentroval před bránu a na přední tyči se prosadil Nečas, 2:2.

Za dalších deset minut bylo u zlínských ještě veseleji. Další Gettlerův centr prošel celým vápnem až na Zahradníka a ten míč uklidil do poloprázdné brány, 3:2. Vypadalo to, že ševci již své vedení neopustí, ale opak byl pravdou. Domácí Elšík v 85. minutě obral o míč zlínského stopera, dostal se do samostatného úniku, ve kterém přehodil Šišku a stanovil tak konečné skóre na 3:3.

Další zápas sehraje juniorka v sobotu na zlínské Vršavě, kde od 12 hodin vyzve třetiligovou Kroměříž.