Na úvod přípravy jsme remizovali s Líšní

22.06.2024

Bez branek skončil úvodní zápas letní přípravy. Naši fotbalisté remizovali v sobotu dopoledne na hřišti Sedlece u Mikulova s Líšní 0:0. Ševci měli k vítězství daleko blíž než druholigový rival, v utkání hned čtyřikrát orazítkovali konstrukci branky. Tým z pozice kapitána vedl záložník David Machalík.

SK Líšeň

0:0

0:0

léto - 1. kolo - Přípravné zápasy, 22.6.2024, 10.30 hod.
Sedlec u Mikulova

FC Zlín

Počet diváků: 50

SK Líšeň: Ulrich – Rimovičs, Cupal, Kratochvíl, Dziuba – Rolinek, Aldin, Mach, Gerža, Hapal – Dudl. Střídali: Náhradníci: Sláma, Sajaia, Jeřábek, Sokol, Vlasák, Hochman, Polášek, Raab, Gajdošík, Tauš. Trenér: Milan Valachovič

FC Zlín: 1. poločas: Rakovan – Polášek, Slouk, Simerský, Černín, Bartošák – Ovesný, Didiba, Machalík, Natchkebia – Poznar | 2. poločas: Bachůrek – Hönig, Didiba, Černín (70. Slouk), Hartman – Polášek (70. Zábojník), Kulíšek, Švach, Číž – Vukadinović, Červinka. Trenér: Bronislav Červenka

Ševci nastoupili do úvodního přípravného utkání i s navrátilcem Poznarem, v základní sestavě byla i druhá letní posila Machalík z Kroměříže, který vedl hosty coby kapitán.

Šanci proti Líšni dostali i hráči z juniorky. Kromě Slouka také Ovesný, po změně stran se do hry zapojili i Hönig, Hartman či Červinka.

Úvod utkání byl rozháraný, s řadou nepřesností. První velkou šanci si vypracovali ševci. Po centru Poláška hlavičkoval v těžké pozici Machalík, míč skončil na břevně.

Náš tým měl dál více ze hry, častěji byl u míče, zahrával spoustu standardních situacích, šance měl ale hlavně po akcích ze stran.

V 18. minutě se do zakončení dostal Poznar. Zkušený forvard po centru Poláška ale brankáře Ulricha zblízka neprostřelil a Bartošák se k dorážce nedostal.

Následně po Poláškově vysunutí zakončoval Ovesný. Ve 21. minutě se parádní ránou z dálky blýskl Natchkebia, Ulrich míč s obtížemi vyrazil na roh.

Ševci si v první půli vypracovali dost šancí ke skórování, v zakončení ale nebyli přesní. Neměli ani štěstí. Poznar se po Poláškově přihrávce protlačil přes obránce ke střele, orazítkoval břevno.

Navrátilec z Trnavy se na konci první půle dostal ještě k hlavičce, mířil mimo. Mezi tři tyče se nevešel ani pokus Machalíka.

Líšeň se po většinu času spíše bránila, gólmana Rakovana v úvodní části příliš neprověřila.

Oba týmy o přestávce prostřídaly sestavy, trenér Červenka poslal do hry osm čerstvých hráčů, zůstali jenom Didiba s Černínem a Poláškem.

Náš tým byl i po změně stran nebezpečnější. Po centru Červinky z pravé strany Kulíšek mít ve vyložené pozici netrefil, dorážející Číž ve skluzu trefil tyč.

V 77. minutě se po úniku Číže a přihrávce Vukadinoviće dostal ke střele Červinka, gólman Sláma ale dobře zasáhl a míč vyrazil.

Líšeň po změně stran hrozila hlavně po standardních situacích, ševci ale všechny centy a nákopy dokázali odhlavičkovat, ubránit.

Brňané byl nejblíže brance v 86. minutě, kdy se po centru Kratochvíly dostal k hlavičce Raab, Bachůrek ale spoluhráče podržel a šanci zlikvidoval. Vzápětí ještě hlavičkoval Jeřábek, zlínský gólman byl ovšem na místě.

V nastaveném čase mohl strhnout výhru na naši stranu Červinka, po rohu Švacha ale mířil jen do břevna:

Druholigoví rivalové se tak rozešli smírně, sobotní dopolední duel skončil remízou 0:0.

Fotbalisté Zlína další přípravný zápas sehrají příští sobotu 29. června v Luhačovicích proti Vyškovu. Utkání začíná rovněž v 10.30.