Na závěr tureckého soustředění těsné vítězství

06.02.2018

Fotbalisté Zlína si před domácí generálkou proti Slovanu Bratislava spravili chuť po těsné prohře s BATE Borisov. Litevský FK Sudova porazili 1:0 a již zítra se vrátí zpět do Zlína, kde je čeká finální příprava na start jarní části HET ligy.

FK Sudova

0:1

0:0

8. kolo - Přípravné zápasy, 6.2.2018, 15.00 hod.
Belek

FC FASTAV Zlín

Branky: 80. Mehanović

FK Sudova:

FC FASTAV Zlín: Zlámal - Kopečný, Bijimine, Gajić (46. Hnaníček), Bartošák (65. Matejov) - Vukadinović, Traore (65. Jiráček), Hronek (46. Janíček), Džafić (65. Ekpai) – Slaměna (65. Holzer), Beauguel (46. Mehanović), trenér: Bohumil Páník.

Od úvodních minut se hrálo bojovné utkání plné soubojů. První nebezpečná situace přišla v 18. minutě, Džafičuv volný přímý kop ale brankář zlikvidoval. Stejnou situaci si o pět minut později vyzkoušel také litevský celek, ale brankář Zlámal byl pozorný.

Těsně před koncem poločasu mohli jít Litevci do vedení. Po sérii soubojů skončila střela Sudovy na tyči zlínské brány, následná dorážka mířila mimo. První půle tak skončila nerozhodně.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji Zlínští a již ve 49. minutě se ke střele dostal Traoré, ale jeho střela byla zblokována na rohová kop.

O chvíli později se opět ukázal aktivní Traoré. Po krásné individuální akci vysunul nabíhajícího Džafiće, ten ale v dobré pozici ještě hledal dobíhajícího Mehanoviće, avšak marně. O chvíli později to vyzkoušel Džafić přímo na bránu, jeho střela ale bránu neohrozila a mířila nad.

Už to vypadalo, že bojovné utkání plné soubojů skončí nerozhodně, přesto jsme se branky dočkali. V 80. minutě byl před pokutovým územím faulován Mehanović. Sám faulovaný se ujal zahrání volného přímého kopu a střelou k levé tyči poslal svůj tým do vedení – 1:0.

O pět minut později ještě napřáhl ke střele ze 30-ti metrů Holzer, ale jeho střela pouze lízla břevno. Svěřenci trenéra Bohumila Páníka si tak už hubené vítězství 1:0 nenechali vzít a mohli oslavit svou druhou výhru na tureckém soustředění.