Proti Opavě vítězství i remíza

20.01.2018

Fotbalisté Zlína si v dvouzápase proti Opavě připsali nejprve v prvním utkání jasné vítězství 2:0, do kterého nastoupili hráči Á mužstva. Do druhého utkání zasáhli převážně hráči juniorky a vyválčili v gólově bohatém utkání remízu 3:3.

1. UTKÁNÍ: FC FASTAV Zlín - SFC Opava 2:0 (1:0)

Branky: 35. Gajić, 55. Vukadinović

FC FASTAV Zlín: Zlámal (60. Šiška) – Bartošák (46. Džafić), Gajić (60. Bačo), Hnaníček, Holík (60. Matejov) – Holzer, Jiráček (60. Janíček), Hronek (60. Slaměna), Treore, Ekpai – Mehanović (46. Vukadinović), trenér: Páník.

SFC Opava: Šrom – Simerský, M. Helebrand, Žídek – Hrabina, Janetzký, Zavadil, Rychlý (65. Jurečka), Zapalač (70. Musila) – Puškáč, Kayamba, trenér: Skuhravý.

První utkání začalo šancí Mehanoviće, ten ale hlavou centr Ekpaie za záda brankáře Šroma nedostal. Poté mohli jít do vedení hosté z Opavy, ale povedený centr Zavadila z přímého kopu na zadní tyči nedokázal dostat Rychlý za záda Zlámala.

Ve 20. minutě našel Bartošák přesným centrem Ekapie, ten ale z dobré pozice hlavou brankáře nepřekonal. Ve 35. minutě se již domácí radovali. Holzer našel od rohového praporku přesným centrem Zorana Gajiće a ten přesnou hlavičkou rozvlnil síť opavské brány – 1:0.

Do druhé půle vyslal trenér Páník na hřiště uzdraveného Vukadinoviće a již v 55. minutě se mu tento tah vyplatil. Ekpai z pravé strany odcentroval, míč propadl až na zadní tyč k Vukadinovićovi a ten nedal brankáři šanci – 2:0.

Po hodině hry se do centru opřel Holzer a našel přesně hlavu Ekpaie, ale ani tentokrát nigerijský záložník brankáře nepřekonal. Ševci byli aktivnějším týmem, ale když gólem neskončila ani tvrdá střela Slaměny, ani přečíslení tři na jednoho, zůstal konečný stav 2:0.

2. UTKÁNÍ: FC FASTAV Zlín - SFC Opava 3:3 (2:2)

Branky: 43. Gettler, 45. Mlýnek V., 53. Tureček - 3. Kotlík, 23. Socha, 46. Jurečka

FC FASTAV Zlín: Šiška (30. Dostál) – Nečas, Košák, Bačo (45. Štěpánek), Zahradník – Gettler, Venený, Tureček, Mlýnek V. (45. Mlýnek M.) – Slaměna (65. Bačo), Votava, trenér: Jelínek.

SFC Opava: Vyklický – Musila, Radić, Kolísek, Čelůstka – Socha (60. Fusek), Schaffartzik, Jursa, Stříž – Jurečka, Kotlík.

Do druhého utkání nastoupili převážně hráči U21. Již ve 4. minutě šli do vedení hosté. Čelůstkův centr našel přesně Kotlíka a ten dělovkou k tyči překonal Šišku - 0:1.

Ve 23. minutě se za stopery dostal Socha a ten v samostatném úniku překonal brankáře Šišku - 0:2.

Ve 40. minutě našel Nečas stříleným centrem Gettlera, který před odkrytou bránou zamířil vedle. O tři minuty později se již ale radoval. Votava přihrávkou za obranu hledal nabíhajícího Gettlera, tomu ale míč ukopl hostující brankář, který ale trefil jen vlastního obránce, od kterého se odrazil míč ke Gettlerovi a ten neměl problém uklidit míč do prázdné brány - 1:2.

Ve 45. minutě už bylo vyrovnáno! Votava pronikl do vápna, přihrávkou pod sebe našel Mlýnka V. a ten střelou na přední tyč vyrovnal - 2:2.

Hned v úvodu druhé půle se ale opět měnilo skóre. Štěpánkovu pomalou malou domů vystihl Jurečka a sám před brankářem Dostálem uspěl – 2:3.

V 53. minutě Votava vyslal za obranu Mlýnka M., který kličkou obešel hostujícího brankáře a přihrávkou pod sebe našel volného Turečka, ten střelou do prázdné brány vyrovnal – 3:3.

Po střelecky bohaté šedesátiminutovce jsme se již žádné další branky nedočkali a oba týmy se tak rozešli nerozhodně 3:3.