Rozhodl začátek. Po výhře v Hranicích postupujeme do druhého kola

27.08.2024

Nebylo to jednoduché, ale jdeme dál. Naši fotbalisté zvládli nástrahy 1. kola MOL Cupu, když na hřišti divizních Hranic zvítězili 2:1 a v celostátním poháru se těší na dalšího soupeře z nižší soutěže. Ševcům vystřelili očekávaný postup v úvodní dvacetiminutovce Tomáš Poznar s Jakubem Černínem, za domácí ještě v první půli snižoval Adam Jasenský.

SK Hranice

1:2

1:2

1. kolo - MOL Cup, 27.8.2024, 19.00 hod.
Stadion SK Hranice

FC Zlín

Branky: 41. Jasenský - 12. Poznar, 19. Černín ŽK: Olawunmi, Kundrát, Šidlík – Natchkebia
Rozhodčí: Dorušák - Pospíšil, Lakomý
Počet diváků: 637

SK Hranice: Tomečka – Vavřík, Kundrát, Cagaš, P. Červenka, Riedl, Koláček (86. Kuchař), Jasenský, Kiška,Olawunmi, Šidlík. Trenér: Miroslav Matušovič

FC Zlín: Rakovan – Kopečný, Simerský, Černín, Bartošák – Reiter (71. Polášek), Didiba, Machalík (71. Nombil), Natchkebia (86. Kolář) – Vukadinović (60. Tkáč), Poznar (71. Bránecký). Náhradníci: Bachůrek – Polášek, Kulíšek. Trenér: Bronislav Červenka

Trenér Červenka v poháru pošetřil pouze brankáře Dostála, šanci poprvé v sezoně dostal Rakovan. Od první minuty nastoupil i Reiter, naopak mezi náhradníky zůstal Tkáč, na lavičku usedl i uzdravený stoper Kolář.

Začátek byl oťukávací, ševci ale udeřili ze své první šance v zápase. Po centru Kopečného se ve 12. minutě prosadil nepokrytý útočník Poznar, který zblízka uklidil míč za gólmana Tomečku.

Náš tým se uklidnil a velmi brzy přidal druhý gól. Po standardní situaci Machalíka a následném závaru před hranickou brankou si našel balon stoper Černín a zvýšil na 2:0.

Ševci dál potvrzovali roli velkého favorita, byli aktivnější, nebezpečnější, divizního soupeře přehrávali. Ve 20. minutě Machalík vybojoval míč, který posunul do strany na Vukadinoviče. Po jeho přihrávce střílel Natchkebia, domácí brankář Tomeška ale dobře zasáhl a šanci Gruzínci zmařil.

Natchkebia měl pak další možnost ke skórování. Po poctivé defenzivní práci Reitera a přihrávce Bartošáka se dostal do zakončení, z dvaceti metrů ale pálil nad.

Mezi tři tyče se nevešel ani trestný kop Bartošáka z hranice šestnáctky, když mu míč přistrčil Machalík.

Hranice, které nově vede bývalý fotbalista Sparty či Baníku Ostravy Miroslav Matušovič, se téměř celý první poločas bránily, dlouho se nemohly k ničemu pořádnému dostat, přesto ve 41. minutě výsledek zkorigovaly. Parádní ranou se prosadil Jasenský. Odchovanec Otrokovic překonal Rakovana střelou z dvaceti metrů do šibenice.

Náš tým si mohl ještě do přestávky vzít dvoubrankový náskok zpět, Vukadinovič ale střílel vedle.

Ševci po změně stran kontrolovali hru, snažili se o navýšení těsného náskoku. Natchkebia se dral do pokutového území, narazil si míč s Poznarem, po zemi střílel vedle tyče.

Útočník Poznar se pak po standardní situaci dostal k hlavičce, mířil ale mimo.

Další možnost už neměl, protože v 72. minutě přepustil své místo dorostenci Bráneckému. Na závěr se na hřiště dostal i uzdravený Kolář.

Hranice bojovaly až do konce, náš tým už vedení 2:1 nepustil a slaví postup do druhého kola.

Los se uskuteční ve čtvrtek 5. září. V moravské části osudí budou týmy rozděleny mezi nasazené a nenasazené, takže ševci nemohou narazit na soupeře z nejvyšší soutěže. Oficiální termín druhého kola celostátního poháru je středa 25. září 2024.