Ševci bojovali o body až do konce, nakonec Tiraspolu těsně podlehli

23.11.2017

Ani na potřetí to Zlínu na půdě protivníka v Evropské lize nevyšlo. Tentokrát však tomu bylo nejblíže. Svěřenci trenéra Páníka podali dobrý výkon, ale nedokázali se prosadit v koncovce. Utkání rozhodla trefa z 11. minuty, kdy se prosadil domácí Jairo. Ševci jsou tak v tabulce skupiny na 4. místě bez šance na postup.

FC Sheriff

1:0

1:0

5. kolo - Evropská liga UEFA, 23.11.2017, 21.00 hod.
Stadion Sheriff

FC Zlín

Branky: 11. Jairo ŽK: 19. Bačo
Rozhodčí: Nilsen – Gronevik, Isaksen

FC Sheriff: Mikulić – Racu, Posmac, Kulušić – M. Sušić (C), Brezovec (70. De Nooijer), Anton, Kendyš, da Silva Leite – Badibanga (90+2. Damascan), de Macedo da Silva (84. Balima), trenér: Rusnac.

FC Zlín: Zlámal – Matejov, Bačo, Gajič, Bartošák (80. Bartolomeu) – Ekpai (53. Holzer), Hnaníček (C) (84. Traoré), Jiráček, Džafić – Železník, Mehanović, trenér: Páník.

V 7. minutě dostal prostor u lajny Brezovec, povedlo se mu dostat za obranu, tam hledal před brankou spoluhráče, ale neúspěšně. Vzápětí však zahrozili ševci. Na centr ze strany si naskočil uprostřed šestnáctky Mehanovič, ale jeho hlavička mířila jen do středu brány, kde byl připraven brankář Mikulič.

Ovšem v 11. minutě přišel rychlý protiútok domácích a ti se ihned prosadili. Da Silva Leite si řítil kolem lajny, poslal přesný centr do pokutového území, kde našel Jaira, ten si ještě připravil míč a uklidil ho za záda bezmocného Zlámala. Tiraspol tak vedl 1:0. Vzápětí navíc měl Sheriff další možnost. Brezovec se ve vápně probil až do zakončení, poslal střílený centr na zadní tyč, kde chyběly centimetry Sušičovi, aby balón dostal do sítě podruhé.

Pak se hra na chvíli uklidnila, až trochu pročeřil stojaté vody Mehanovič, který vyslal střelu z dálky, ale tu měl gólman Mikulič pod kontrolou. Velké nebezpečí přinesl centr Badibangy, jenž po rychlém brejku ze strany poslal míč před branku, ale tam nikoho ze spoluhráčů nenašel. Ač k tomu daleko nebylo. Ve 38. minutě pak přišla další velká šance domácích. Centr z rohu si nešťastně tečoval směrem k vlastní brance Gajič a Zlámal se musel hodně natahovat, aby konečky prstů vytáhl balón z branky ven.

Výsledek prvního poločasu tak byl 1:0 pro domácí Sheriff. Druhá půle začala poměrně v poklidu. První náznak šance jsme viděli až v 57. minutě, když si na centr naskočil nejvýše Kendyš, ale ten bránu přestřelil. Dobrou šanci měli v 63. minutě ševci. Mehanovič se dostal ke střele ve vápně, ale tu obrana zblokovala. Míč se však odrazil na nohu Džafiče, jehož pokud musel Mikulič vytahovat mimo tři tyče.

Následně pak byli Zlínští v tlaku a vybojovali přímý kop kousek za hranicí velkého vápna. Balón si postavil Mehanovič a jeho technická střela zazvonila na břevno domácí svatyně. V 70. minutě pak ševci pěkně zakombinovali na kraji šestnáctky, ale střela Džafiče poté mířila vedle. Chvíli na to však mohli domácí navýšit vedení. Badibanga se dostal za obranu Zlína, ze strany se pokusil poslat míč do sítě, ale bránu Zlámala o kousek minul.

V 81. minutě měli domácí na kopačkách rozhodnutí. Po chybě Gajiče se dostal k míči Jairo, ten hledal před bránou volného Badibangu, ovšem toho ve velké šanci vychytal skvělý Zlámal. Ševci tak dál živili naději na body. Závěr utkání už ale žádnou větší šanci nepřinesl. Zlín na půdě Tiraspolu padl těsně 0:1 a ztratil tak naději na postup do vyřazovacích bojů Evropské ligy.