Ševci doma opět nezaváhali a Teplice porazili 2:0

09.09.2017

Třetí domácí zápas, třetí výhra. Ševci doma opět získali tři body. Tentokrát si vyšlápli na Teplice. Vítěznou branku vstřelil ve 30. minutě nově příchozí Mirzad Mehanović, který proměnil svůj únik na branku gólem. Teplice si zápas zkomplikovaly před koncem první půle, když červenou kartu dostal Šušnjar. Pojišťovací gól na 2:0 pak v 82. minutě přidal Traore.

FC Fastav Zlín

2:0

1:0

6. kolo - F:L, 9.9.2017, 17.00 hod.
Stadion Letná

FK Teplice

Branky: 30. Mehanović, 82. Traore ŽK: 18. Džafić, 52. Mehanović – 23. Kučera, 48. Krob, 73. Ljevaković ČK: 44. Šušnjar
Rozhodčí: Franěk - Pelikán, Vlasjuk
Počet diváků: 4218

FC Fastav Zlín: Dostál – Holzer, Gajić, Bačo, Matejov – Jiráček (C) – Džafić (64. Bartošák), Traore, Ekpai – Mehanović (69. Železník), V. Vukadinović (90+1. Hnaníček), trenér: Páník

FK Teplice: Grigar – Krob, Šušnjar, Král, Vondrášek – Kučera, Ljevaković (C) – Urma (46. Jeřábek), Jan Rezek (71. Vošahlík), Fillo – Vaněček (87. Haljeta), trenér: Šmejkal

Úvodní desetiminutovka byla spíše v režii hostů. Ti drželi míč na kopačkách, ale žádnou šanci si vypracovat nedokázali. Obrana Zlína pracovala poctivě. První náznak šance byl k vidění ve 14. minutě, když Vukadinovič ze strany hledal před brankou Ekpaie, ale tomu míč o kousek odskočil a do zakončení se nedostal.

V 19. minutě převedli ševci na hranici velkého vápna pěknou kombinační hru, z které se málem vyklubala šance pro Džafiče. Poté zahrozili i domácí, nebezpečným centrem do vápna, ovšem hostující hráč branku ve skluzu netrefil. Zápas klidným tempem utíkal dál, až ve 30. minutě trochu ospalou Letnou probudil gól. Jiráček ve středu hřiště našel skvělou přihrávkou Mirzada Mehanoviče, ten se prosmýkl mezi obránci a svůj průnik k brance Teplic zakončil gólem na 1:0!

O pár minut později předvedli Tepličtí rychlou kombinaci na hranici šestnáctky, ale Kučera pak poslal centr přímo do rukavic Dostála. Na druhé straně zase zazlobil Vukadinovič, jenž dostal balón k postranní lajně, potáhl si ho na střed a stříleným centrem hledal před brankou Mehanoviče. Ten však míč o kousek minul a Grigar ho lapil do rukavic.

Ve 41. minutě ševci opět zahrozili. Holzer připravil střeleckou pozici pro Traorého. Záložník z Pobřeží Slonoviny napřáhl ke střele kousek za hranicí vápna a jeho pokus proletěl jen kousek vedle tyče. Uběhlo pár minut a Zlínští byli blízko dalšímu gólu. Vukadinovič se dostal krok za obranu Teplic a šel by sám na Grigara, kdyby za záchranou brzdu nezatáhl hostující Šušnjar. Bylo to však za cenu červené karty a ještě domácí kopali přímý kop z nadějné pozice.

Ke standardce se postavil právě faulovaný Mehanovič, ale svůj pokus poslal vysoko nad břevno. Ševci tak po první půli vedli 1:0. Začátek druhé půle moc fotbalové krásy nenabídl. Jedna střela hostů skončila vedle a na druhé straně pálil Džafič z hranice šestnáctky jen do míst, kde byl připravený Grigar. V 69. minutě byl v dobré pozici ke střele Vaněček, ale svůj pokus poslal vysoko nad branku Dostála.

V 75. minutě předvedl pěknou individuální akci střídající Bartošák, míč si od lajny potáhl až na střed hřiště, odkud zkusil vystřelit a moc mu nechybělo, aby trefil volné místo u tyčky teplické branky. O chvíli později zahrozil Vošahlík, jenž si naběhl do vápna, kde mu padl míč přímo na nohu, ale naštěstí pro domácí, branku minul. A tak přišla 82. minuta a rozhodující zásah ševců. Ibrahim Traoré si udělal prostor před velkým vápnem, natáhl ke střele z dálky a svou střelu posadil přesně k tyči teplické branky. To domácí uklidnilo a Teplice poslalo definitivně do kolen. Ševci tak už v poklidu dovedli zápas k výhře 2:0.