Ševci na Dukle neuspěli, prohráli 0:1

13.08.2017

Zlínu se na Duklu dlouhodobě nedaří a to se nezměnilo ani v tomto zápase. Domácí se dostali do vedení ve 24. minutě, když se z přímého kopu trefil k tyči Dostála Ondřej Kušnír a vstřelil jediný gól zápasu. Ševci si vypracovali pár příležitostí, ale skórovat se jim nepovedlo. Z Prahy tak jedou Zlínští bez bodů.

Počet diváků: 2359

FK Dukla Praha: Rada (C) – Kušnír, Jiránek, Ostojić, Podaný – Kovaľ (64. Koreš), Bezpalec, Milošević (74. Djuranović), Daniel Tetour, Schranz (77. Preisler) – Holenda, trenér: Hynek

FC FASTAV Zlín: Dostál – Matejov, Hnaníček (C), Gajić, Bartošák (82. Fantiš) – Ekpai, Jiráček, Traore, Holzer (60. Džafić) – Železník (64. Bartolomeu), Diop, trenér: Páník

První pořádná šance utkání přišla ve 14. minutě hry a měli ji ševci. Holzer pronikl po křídle až k velkému vápnu, odtud poslal míč do středu hřiště, kde se ke střele z hranice šestnáctky dostal Dame Diop. Senegalský útočník pálil z otočky a balón proletěl kousek kolem tyče domácí branky.

Ve 23. minutě fauloval Bartošák Kovala a Dukla kopala standardku z velmi dobré pozice. K míči se postavil Ondřej Kušnír, jenž zvolil střelu a to se ukázalo jako správná volba pro domácí celek. Pravonohý fotbalista obstřelil zeď a míč poslal k tyči Dostálovi branky. Zlínský gólman byl bez šance. Pražané tak vedli 1:0.

Ve 36. minutě se míč dostal od Holendy ke Kušnírovi, který se pokusil o přízemní střelu k tyči, ale té chyběla razance a Dostál v pohodě zakročil. Ve 43. minutě vyslal centr do vápna Ekpai, ale obrana Dukly ho odvrátila na roh. Po rohovém kopu hlavičkoval Diop, jenže svůj pokus zamířil vysoko nad. Chvíli na to pak vyslal ránu asi z dvaceti metrů Matejov, ovšem branku taktéž minul.

Do druhého poločasu se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí tým. První nebezpečný moment druhé půle byl k vidění v 53. minutě, kdy se k ráně z dálky napřáhl Holzer a gólman Rada musel střelu vytahovat na roh. V 64. minutě šel na hřiště místo Železníka Bartolomeu a po jeho akci se dostali ševci ke střele. Ekpai pálil kousek za hranicí velkého vápna, jenže přímo do míst, kde byl připravený Rada.

V 69. minutě byl opět v akci Ekpai. Rohový kop Džafiče zamířil přímo na hlavu nigerijského záložníka, ale ten branku bohužel pro Zlín netrefil. Chvíli na to dostal až příliš místa u lajny Tetour, který hledal centrem před brankou své spoluhráče, ale míč skončil jen v rukavicích Dostála. Poté hlavičkoval po rohu Jiráčka Hnaníček, ale neměl ideální postavení a branku tak netrefil.

V 82. Minutě byl před šestnáctkou faulován Bartolomeu a hosté kopali přímý kop. K němu se postavil Gajič a Bartolomeu. Ke střele se nakonec odhodlal druhý jmenovaný, ale trefil jen zeď bránicích hráčů. Utekla asi minuta a Zlín měl téměř stejnou příležitost, jen z druhé strany hřiště. Ke střele tentokrát natáhl Džafič a ač jeho pokus nebyl špatný, branku Dukly netrefil. V závěru už toho moc ševci nepředvedli a pozor si museli dávat především na brejky domácích. Výsledek 1:0 vydržel až do konečného hvizdu.