Ševci na výhru ze Slavie nenavázali, doma prohráli s Baníkem

07.04.2018

Zlínu duel proti Baníku Ostrava nevyšel. Souboj s poledním týmem ligy rozhodl jeden gól, který padl už v šesté minutě hry. Postaral se o něj Milan Jirásek, jenž využil zaváhání zlínské obrany. Pojistku na 2:0 přidal v závěru utkání Denis Granečný a bylo jasno. Baník ve Zlíně vyhrál 2:0.

Počet diváků: 5898

FC Fastav Zlín: Zlámal – Kopečný (68. Mehanović), Bačo, Gajič, Bartošák (87. Džafić) – V. Vukadinovič, Jiráček (C), Hronek, Traoré, Holzer – Vyhnal (65. Beauguel), trenér: Petržela.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Procházka, Fleišman – de Azevedo, Hlinka, R. Hrubý, Jirásek (46. Granečný) – Poznar (70. Diop), Baroš (C) (90. Psyché), trenér: Páník.

Úvod utkání nezačal pro ševce vůbec dobře. Už v šesté minutě šli totiž hosté do vedení. Poznar táhl míč po kraji šestnáctky, předložil ho před branku a tam se nejlépe ze všech zorientoval Milan Jirásek, ke kterému se odrazil balón a ostravský záložník už neměl problém ho odklidit do odkryté brány. Ve dvanácté minutě zahrozili i ševci. Bartošák poslal centr před branku, obrana Baníku zaváhala a málem se k míči dostali Zlínští.

Ve 23. minutě se u lajny uvolnil de Azevedo, vyslal centr před branku a tam chyběl jen kousek Jiráčkovi, aby se dostal k nebezpečné hlavičce. O pět minut později zavřeli ševci svého soupeře ve vlastní šestnáctce. Nakonec se po narážečce s Traorém dostal ke střele Vukadinovič, ale jeho ráně chyběla razance i přesnost. O dost razantnější ránu o chvíli později předvedl Vyhnal, ale mířil vysoko nad.

Ve 37. minutě vyslal povedenou přihrávku Bartošák, kterou našel neobsazeného Vyhnala. Ten byl v dobré pozici a mohl střílet, ale ještě dával míč na spoluhráče, který to však nečekal, a tak ani k zakončení nedošlo. Těsně před koncem poločasu centroval před bránu Holzer a jen kousek chyběl Hronkovi, aby se k míči dostal a poslal ho do sítě. První půle tak skončila 1:0 pro svěřence trenéra Páníka.

V úvodu druhého poločasu měli šanci hosté. Fleišman našel ve vápně volného de Azeveda, který byl sám proti Zlámalovi. Zlínský brankář se však vyznamenal a zachránil Zlín od druhé inkasované branky. V 60. minutě natáhl k ráně Pazdera, ale jeho rána šla vysoko nad. V 70. minutě si mohli hosté dost možná pojistit výhru. Centr ze strany propadl u zlínské brány až na zadní tyč, tam byl úplně volný Milan Baroš, jemuž stačilo uklidit balón do prázdné branky, ale ostravský kanonýr trestuhodně minul.

Hosté zvládali druhý poločas dobře takticky a Zlínské skoro k ničemu nepouštěli. V závěru utkání už dali ševci všechno do útoku a Baník otevřené obrany domácích využil. Míč na půlce získal Denis Granečný, utekl obraně a šel sám na Zlámala, kterého následně i překonal a zvýšil na 2:0. Bylo rozhodnuto. Baník si ze Zlína odvezl tři body za vítězství 2:0.