Ševci nestačili doma na Olomouc

12.05.2018

Ani tentokrát se Zlín nedočkal první domácí jarní výhry. V zápase proti Sigmě Olomouc začal ztrácet už od osmé minuty hry, kdy šli hosté do vedení. Další branku pak přidala Olomouc před koncem první půle. Zlínu se podařilo v 53. minutě snížit na 1:2, ale chvíli na to opět hosté navýšili své vedení o dvě branky. V samotném závěru se prosadil ještě olomoucký Houska, jenž dal skóre konečnou podobu 4:1 pro Sigmu.

Počet diváků: 4112

FC Fastav Zlín: Zlámal – Matejov, Bačo, Gajič, Bartošák – Ekpai (46. V. Vukadinovič), Jiráček (C), Hnaníček, Hronek, Holzer (67. Beauguel) – Železník (83. Džafić), trenér: Petržela.

SK Sigma Olomouc: Buchta – Hála, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček, Houska, Plšek (89. Yunis), Kalvach, Falta (81. Moulis) – Řezníček (71. Polom), trenér: Jílek.

Ve 4. minutě zahrozili poprvé ševci, když Hnaníček poslal centr před branku, na který si nabíhal Holzer, ale brankář Buchta byl rychlejší a schoval balón do náruče. Chvíli na to ale přišla akce na druhé straně a první gól utkání. Zahradníček posunul míč na Plška, ten se dostal k brankové čáře, odkud našel před branou nikým nekrytého Jakuba Řezníčka a ten neměl nejmenší problém dorazit míč do sítě. Sigma vedla v 8. minutě 1:0.

Na druhé straně se pokoušel o odpověď Ekpai, ale jeho centr skončil jen na hostující obraně. Obrovskou šanci na zvýšení vedení měla Sigma ve 26. minutě. Vepřek dostal krásný pas mezi obránci, dostal se do vápna, ale ač byl proti Zlámalovi sám, tak ani netrefil bránu. Olomouc ale zápas jasně ovládala. Ve 38. minutě natáhl ke střele kousek za šestnáctkou Plšek, ale branku o kousek minul.

Ve 42. minutě přetavili hosté svůj tlak v další gól. Na přihrávku za obranu si naběhl Jakub Řezníček, který se rázem ocitl sám před Zlámalem a překonal zlínského brankáře a míč mířící do sítě dokopl při snaze o jeho zachycení Ondřej Bačo. Sigma tak vedla 2:0 a za tohoto stavu se odcházeli i do šaten.

Na začátku druhé půle zahrozil Hronek, ale jeho střela trefila jen boční síť. V 53. minutě se ale Zlínští přece jen dočkali. Bartošák natáhl ke střele zhruba pětadvaceti metrů, jeho nepříjemnou střelu Buchta jen vyrazil a jako první se k dorážce dostal Lukáš Železník, jenž po hlavičce dopravil míč do sítě. Stav utkání byl tak 1:2 z pohledu domácích.

Ovšem zlínská radost neměla dlouhého trvání. V 55. minutě se dostal do brejku Jakub Řezníček a proti sobě měl jen Ondřeje Bača. Olomoucký útočník dokázal zlínského stopera obelstít, zakroutil svou střelu na vzdálenější tyč a Zlámal se natahoval marně. Sigma tak opět vedla o dvě branky. V 64. minutě šel Vukadinovič do rychlého brejku, dal míč na střed a tam se ke střele propracoval Holzer, ovšem jeho pokus zamířil mimo.

V 67. minutě pálil z kraje velkého vápna Jiráček, ale jeho tvrdou ránu vyrazil Buchta před sebe. V 70. minutě měl po sklepnutí od Beauguela šanci Hronek, ale z dobré pozice nedokázal zakončit přesně. Ševci se s blížícím koncem utkání zlepšoval a měl více ze hry, ale vyložené šance nepřicházely. Dobrou šanci měl Železník, ale jeho střelu z boku srazil Buchta rukou na roh. Ševci se však už prosadit nedokázali a ještě jednou inkasovali. V 90. minutě natáhl ke střele z hranice šestnáctky David Houska a dal skóre konečnou podobu 4:1.