Ševci nestačili na Jablonec a prohráli 0:2

27.08.2017

Ani tentokrát se Zlín bodů z venkovního zápasu nedočkal. Svěřenci trenéra Bohumila Páníka prohráli na severu Čech 0:2, když se prosadil Stanislav Tecl a Ondřej Mihálik. V 73. minutě navíc inkasoval červenou kartu Pablo Podio a to Zlínské šance otupilo definitivně.

FK Jablonec

2:0

1:0

5. kolo - F:L, 27.8.2017, 17.00 hod.
Stadion Střelnice

FC FASTAV Zlín

Branky: 18. Tecl, 49. Mihálik ŽK: 73. Trávník, 77. V. Kubista – 32. Jiráček, 53. Podio, 69. Bartošák, 90+1. Kopečný ČK: 73. Podio
Rozhodčí: Pechanec – Hrabovský, Antoníček
Počet diváků: 2950

FK Jablonec: Hrubý – Janković, Pernica, Hübschman (C), Matěj Hanousek – Masopust (65. Doležal), Kubista, Trávník, Zelený – Mehanović (46. Mihálik), Tecl (87. Jovović), trenér: Klucký

FC FASTAV Zlín: Dostál – Matejov, Janíček (C), Gajić, Bartošák – Traore, Jiráček – Holzer (65. Džafić), Podio, Ekpai (84. Kopečný) – Železník (46. Bartolomeu), trenér: Páník

Obrovskou šanci měl hned na začátku zápasu Lukáš Železník. Holzer mu poslal míč před téměř prázdnou branku, Železníkovi už stačilo jen balón doklepnout do sítě, ale branku trestuhodně minul. Za chvíli měl na druhé straně také Masopust velkou příležitost. Tomu chyběl jen krok, aby byl u míče dřív, než Dostál a dostal se do zakončení. Ovšem zlínský brankář rukou míč vyrazil a do autu ho pak odkopl Janíček.

V osmé minutě natáhl ke střele z dálky Podio, ale bránu těsně minul. V 17. minutě pak přišla první branka zápasu. Centr od Jankoviče na zadní tyč zamířil přesně na nohu volného Stanislava Tecla, který už neměl problém doklepnout míč do prázdné branky. Jablonec tak vedl 1:0.

Ve 26. minutě prošel nebezpečný pas na Mehanoviče, jehož však stačili Zlínští stopeři doběhnout a nedovolili mu zakončit. Minutu na to měl další obrovskou šanci Tecl. Ten byl tváří v tvář proti Dostálovi, ale zlínský brankář chytil druhou gólovou šanci domácích. Ševci pak drželi míč na kopačkách, ale nedařilo se jim dostávat do zakončení. Až ve 41. minutě to zkusil technickou střelou z dálky Podio, jenže bránu minul.

První poločas skončil vítězstvím domácích 1:0. Druhá půle začala pro ševce tragicky. Kombinaci Zlína překazil Kubista, vyslal do sóla Ondřeje Mihálika, který šel ze strany sám na Dostála a střelou k bližší tyči se nemýlil. Zlínští se tak bodům zase o něco vzdálili. Jiráček to pak zkoušel z dálky, ale jeho střela byla ztečována do náruče Hrubého.

Střílený centr Podia pak rovněž skončil v rukavicích jabloneckého brankáře. O chvíli později šel ze strany na Dostála Kubista, ale jeho pokus zlínský gólman zachytil. Stanislav Dostál byl o pár minut později opět v akci, když musel hodně vyběhnout, aby překazil rozvíjející se šanci Tecla. V 69. minutě se balón odrazil na nohu Jankoviče, ten si míč rychle zpracoval a svou střelu poslal jen kousek nad břevno.

V 73. minutě přišla další velká komplikace pro Zlínské. Podio si za svůj faul vysloužil druhou žlutou kartu a musel tak do šatny. Ševci tak zápas dohrávali v oslabení. Už potřetí v sezoně. Zápas se poté v podstatě už jen dohrával. Jablonec držel dvoubrankové vedení a Zlínští se v desíti těžko prosazovali. Dvakrát pálil nebezpečně Mihálik, ale pokaždé branku minul. Jablonec pak v závěru bez komplikací dokráčel k výhře 2:0.