Ševci nezvládli zápas s Mladou Boleslaví a prohráli 1:5

22.10.2017

Začátek utkání vypadal velice dobře. Domácí šli zásluhou Diopa rychle do vedení a byli lepším týmem. Pak však přišlo několik chyb v obraně a během osmi minut vypadal zápas úplně jinak. Po brankách Přikryla, Chaluše a Mebrahtua otočila Boleslav na 3:1 a už k ničemu domácí nepustila. V 77. minutě navíc přidal další gól Mebrahtu a těsně před koncem dokonal stejný hráč hattrick. Zlín prohrál vysoko 1:5.

FC Fastav Zlín

1:5

1:3

11. kolo - F:L, 22.10.2017, 18.00 hod.
Stadion Letná

FK Mladá Boleslav

Branky: 3. Ekpai – 25. Přikryl, 28. Chaluš, 33., 77. a 89. Mebrahtu ŽK: 36. Ekpai, 55. Diop - 47. Mebrahtu, 52. Stronati, 59. Fabián
Rozhodčí: Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Vít
Počet diváků: 3846

FC Fastav Zlín: Zlámal – Matejov (78. Džafić), Bačo, Gajić (C), Holzer – Ekpai, Traoré (58. Jiráček), V. Vukadinović – Hronek – Mehanović (63. Železník), Diop, trenér: Páník.

FK Mladá Boleslav: K. Agajev – Pauschek, Chaluš, Stronati (85. Magera), Fleišman – Hubínek, J. Rada – Přikryl, Matějovský (C) (90+2. Chramosta), Fabián (90+1. Mingazov) – Mebrahtu, trenér: Uhrin.

Všichni diváci se ještě ani nestihli přemístit z hokeje na fotbal a ševci už šli do vedení. Hronek předal míč Dame Diopovi, ten prošel až do vápna, odtud poslal centr na zadní tyč, kde se k míči dostal Ubong Ekpai a střelou na bližší tyč dal Zlínu vedení 1:0. Trvalo to jen pár okamžiků a už to mohlo být o dvě branky.

Ekpai táhl míč po lajně, vyslal centr do vápna, tam našel hlavičku Mehanoviče, jehož zakončení Agajev vychytal a poradil si i s následnou dorážkou. V 11. minutě pak podnikli domácí rychlý brejk, Matejov se dostal k centru ze strany a ten odvrátila obrana hostů na roh. Po něm však měl Zlín další příležitost a to když zakončoval z první Traoré, ale přímo do náruče Agajeva.

Zlínští byli jasně lepším týmem a neustále si vytvářeli šance. Diop to zkusil z otočky na velkém vápně, ale jeho pokusu chyběla razance. Pak Zlámala na druhé straně protáhla střela Přikryla, ale domácí brankář předvedl povedený zákrok a podržel svůj tým. Pak ale přišla 25. minuta a Boleslav z ničeho nic vyrovnala. Centr do vápna propadl na zcela volného Tomáše Přikryla, který byl sám před Zlámalem a neměl problém uklidit míč do sítě.

O tři minuty později však bylo ještě hůř. Rada poslal centr do vápna, kde zlínská obrana opět nechala nehlídaného Matěje Chaluše, který bez větších potíží uklidil balón za záda Zlámala. Bylo to 2:1 pro Boleslav a chvíle hrůzy ještě nekončily. Ve 33. minutě se totiž podél lajny rozběhl Golgol Mebrahtu, utekl obraně a střelou k tyči navýšil vedení hostů na 3:1. Ševci o tři minuty později dostali míč do sítě, ale pro ruku Ekpaie nemohl gól platit.

Do druhé půle se tak šlo za stavu 1:3 z pohledu domácích. První vážnější šanci ale měli hosté. Přikryl dostal od domácí obrany až příliš mnoho prostoru a prověřil Zlámala jedovatou střelou z vápna. V 63. minutě zahrozili také ševci. Ekpai poslal povedený centr přímo na hlavu Diopa, ale ten ho nedokázal umístit do prostoru branky. O tři minuty později byl v dobré pozici Hronek, ale míč nacentroval jen do náruče Agajeva.

Druhý poločas byl od toho prvního hodně odlišný. Boleslav už jen bránila své vedení a ševci se marně snažili dobývat obranu hostů. Moc fotbalové krásy tak k vidění nebylo. Ještě větší jistotu na kopačky hostů dala 77. minuta a čtvrtá trefa Boleslavi. Pauschek našel ze strany ve vápna Golgola Mebrahtua a ten uklidil míč do zlínské branky. V 90. minutě pak stejný hráč dokonal hattrick a dal výsledku konečnou podobu. Ševci doma prohráli 1:5.