Ševci otočili zápas s Jihlavou, v nastaveném čase rozhodl Železník

14.10.2017

Utkání nezačalo pro domácí vůbec dobře. Už v 11. minutě se trefil Ikaunieks a hosté vedli 1:0. Jihlava vedla a Zlínu se herně nedařilo. Vše se změnilo až s gólem v 74. minutě, když se po centru ze strany trefil Diop. Když už vše směřovalo k remíze, fauloval hostující gólman ve vápně Džafiče a sudí pískl penaltu. K té se postavil Lukáš Železník a rozhodl o výhře Zlína 2:1.

FC Fastav Zlín

2:1

0:1

10. kolo - F:L, 14.10.2017, 17.00 hod.
Stadion Letná

FC Vysočina Jihlava

Branky: 74. Diop, 90. Železník (pen.) – 13. D. Ikaunieks ŽK: 42. Jiráček, 66. Džafić - 75. Krejčí, 68. Popović, 90. Rosa
Rozhodčí: Nenadál - Hrabovský, Flimmel
Počet diváků: 4056

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Kopečný, Bačo, Gajić, Holzer – Ekpai, Hronek (52. Traoré), Jiráček (C), V. Vukadinović (46. Džafić) – Mehanović (81. Železník), Diop, trenér: Páník.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Nový, Tlustý, J. Krejčí, Mišůn – Vaculík (C) – Fulnek, Dvořák (69. Rabušic), Urblík (88. Rosa), Popović (83. F. Novotný) – D. Ikaunieks, trenér: Kopecký.

Hned během prvních pěti minut jsme viděli dva rohové kopy a každý na jiné straně. Nebezpečnější byl ten jihlavský, ovšem střela zpoza vápna v podání Vaculíka skončila vysoko nad. O chvíli později kopali hosté přímý kop a o střelu se pokusil Nový. Ta však skončila pár metrů vedle. Ve 12. minutě zahrozili i ševci, když po centru do vápna od Mehanoviče hlavičkoval Ekpai, ale brankář Hanuš byl na místě.

O minutu později přišla pro domácí studená sprcha. Obránci nechali příliš prostoru jihlavskému kanonýrovi Davisu Ikaunieksovi, který si všiml vyběhnutého Dostála a povedeným lobem přehodil přes zlínského brankáře míč do sítě. Uběhlo pár minut a domácí obrana zazmatkovala, ovšem tentokrát nakonec obránci míč odklidili do bezpečí.

Ve 28. minutě byli hosté blízko druhé brance. Obrana se nedomluvila s Dostálem, k míči se dostala Vysočina a zlínský gólman musel vytahovat střelu z bezprostřední blízkosti ven. Ševci byli směrem dopředu nepřesní a vzadu nejistí. Vysočina dobře bránila a poté podnikala rychlé brejky do váhavé obrany Zlína. Nadějně se jevily rychlé akce Ekpaie, ale jednou z toho byl ofsajd a podruhé nepřesné zakončení.

První poločas tak skončil nepříznivým výsledkem 0:1. První vážnou šanci v druhé půli měli hosté. Nový prošel obranou jako nůž máslem, akci zakončil střelou z bezprostřední blízkosti Dvořák a naštěstí pro Zlín branku přestřelil. Ševci poté drželi míč na kopačkách, ale žádná vážnější šance nepřicházela. Většinou míč končil buď na obraně Vysočiny, nebo v zámezí.

V 66. minutě pálil z dálky hostující Urblík. Střela to bylo razantní, ovšem nepřesná. O chvíli později pak zahrozili i ševci. Po nepřesné malé domů od jihlavského stopera poslal Hanuš míč jen k Ekpaiovi , ten mířil do prázdné branky, ale brankář Vysočiny stačil do brány doběhnout a střelu zastavit. Radost tak přišla až v 74. minutě. Kopečný poslal centr z pravé strany do vápna, ten proletěl až na zadní tyč, kde byl připravený Dame Diop a uklidil ho do sítě. Vše tak bylo rázem jinak!

Gól nabudil hráče i fanoušky. Hosté chvíli poté kopali přímý kop, ale jen do náruče Dostála. Ten pak rozehrál a akci rozjel po lajně Traoré, který proběhl jak raketa až k velkému vápnu, poslal centr na Diopa, jenž byl však strážený a nedokázal zakončit. V 86. minutě mohl po zpracování od Traorého střílet Železník, ale trefil jen obránce.

Když už vše směřovalo k remíze, stala se nečekaná věc. Džafič dostal míč za obranu, byl před gólmanem, který se mu však vrhl pod nohy a sudí nařídil penaltu. Té se ujal střídající Lukáše Železník. Gólman sice stranu vystihl, ale střela byla razantní a umístěná k tyči, takže na Letné mohla propuknout vlna nadšení a radosti. Ševci zachránili tři body za pět minut dvanáct.