Ševci podali sympatický výkon, Kodani ale podlehli 0:3

02.11.2017

Zlín na půdě Kodaně nezačal vůbec špatně, ale poté začala přebírat otěže utkání domácí Kodaň a v 40. minutě z toho vytěžila první braku utkání, když se trefil Michael Lüftner. Začátek druhé půle pak byl pro ševce studenou sprchou, jelikož hned v úvodu se prosadil Benjamin Verbič. Zlínští za stavu 0:2 předváděli slušný fotbal, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. To závěr utkání byl zase v režii Kodaně a výhru 3:0 korunoval svým druhým gólem Verbič. Zlínu se tak šance na postup o něco vzdálila.

FC København

3:0

1:0

4. kolo - Evropská liga UEFA, 2.11.2017, 19.00 hod.
Parken

FC Zlín

Branky: 40. Lüftner, 49. a 90. Verbič ŽK: 20. Sotiriou, 74. Zeca, 89. U. Matić
Rozhodčí: Dabanovič – Djukič, Tatar
Počet diváků: 16 189

FC København: Olsen – P. Ankersen, Vavro, Lüftner, Bengtsson – Kusk (64. Falk), Zeca (C), U. Matić, Toutouh (72. Amankwaa) – Sotiriou (64. Pavlović), Verbič, trenér: Solbakken.

FC Zlín: S. Dostál – Kopečný, Bačo, Gajič, Holzer – Ekpai (75. Železník), Traoré, Janíček (C) (54. Hnaníček), Jiráček – Diop (65. Mehanović), V. Vukadinović, trenér: Páník.

Poprvé si sáhl Dostál na míč už ve třetí minutě hry, když Kusk z kraje velkého vápna hledal před brankou Verbiče, ale zlínský gólman si povyběhl z branky a jeho pas zachytil do rukavic. V desáté minutě se ukázali i ševci. Centr do vápna dopadl na hlavu Traorého, ten se do něj opřel, ale míč skončil jen v rukou brankáře Olsena. O chvíli později to zase centroval z kraje hřiště Ekpai, snažil se najít nabíhajícího Vukadinoviče, ale brankář domácích byl rychlejší.

V 18. minutě kopali ševci svůj první roh utkání. Míč skončil na zadní tyči, tam o něj bojoval Ekpai, ale rozhodčí mu odpískal faul. Minutu na to poslal Holzer nadýchaný pas na Vukadinoviče, jenž se na chvíli dostal před obránce, ale ten mu v poslední chvíli balón ukopl a Zlínští tak opět kopali roh. Po něm to zkusil z dálky Jiráček, ale branku přestřelil.

Po pětadvaceti minutách byl stav utkání 0:0, ovšem byl to Zlín, kdo měl více ze hry. Ve 33. minutě ale zahrozili domácí. Kusk se napřáhl z dálky a jeho jedovatou ránu musel Dostál krotit v rukavicích. Po něm zahrozil ještě Toutouh, který střelou z otočky těsně minul břevno zlínské svatyně. Kodaň ovšem začala přebírat otěže utkání a ve 40. minutě propukl velmi slušně zaplněný stadion radostí. Bengtsson zahrál volný kop, míč posadil na hlavu Michaela Lüftnera a ten ho hlavou uklidil za záda bezmocného Dostála.

Krátce na to zahrozili Kusk z hranice velkého vápna. Jeho technická střela na zadní tyč naštěstí pro ševce branku těsně minula. První poločas tak skončil výhrou Kodaně 1:0. Začátek druhé půle však přinesl pro Zlínské rychlý šok. Benjamin Verbič si udělal prostor kousek za hranicí šestnáctky, otočil se i s míčem a poté ho povedenou technickou střelou posadil do rohU zlínské branky. Dostál se natahoval, co mohl, ale na takovou ránu zkrátka nestačil.
O čtyři minuty poté ale mohlo být sníženo. Vukadinovič si naběhl na přihrávku do pokutového území, tam byl sám proti brankáři, ale Olsen si dobře vyběhl a zlínský záložník trefil právě vyběhnutého gólmana Kodaně. V 68. minutě nastal po centru do vápna domcích zmatek, po kterém se nakonec dostal k zakončení Mehanovič, ale Olsen byl na místě. Dánové za stavu 0:2 ubrali na tempu a domácí kouč rychle vyčerpal všechny tři střídání. Přesto dokázala Kodaň držet Zlínské v bezpečném Území od své branky. Až na pár vyjímek.

Šanci na snížení měl Mehanovič, když mu poslal Železník přihrávku na vzdálenější tyč, ovšem balón mu přeskočil ve skluzu nohu a tak ani nezakončil. To domácí mohli ke konci přidat ještě třetí gól. Amankwaa obešel obránce i Dostála, ale poté trefil jen tyč. Ovšem v poslední minutě nastavení se domácí celek ještě jednou gólu dočkal. Po šikovné kombinaci na kraji velkého vápna střílel z úhlu Verbič a míč pověsil pod horní tyč zlínské branky. Ševci tak v Kodani prohráli 0:3.