Ševci podlehli Bate Borisov

03.02.2018

Fotbalisté Zlína mají za sebou prozatím největší zkoušku zimní přípravy. Nejlepšímu běloruskému celku dlouho vzdorovali, nakonec mu však podlehli těsným rozdílem 3:2.

FC FASTAV Zlín

2:3

2:2

7. kolo - Přípravné zápasy, 3.2.2018, 15.00 hod.
Belek

Bate Borisov

Branky: 21. Ekpai, 38. Hronek - 32. Signevich, 34. Dragun, 46. Skavych

FC FASTAV Zlín: Dostál – Matejov (65. Holík), Hnaníček (65. Bijimine), Gajić, Kopečný (46. Bartošák) – Holzer, Jiráček (65. Janíček), Hronek (60. Traoré), Ekpai (60. Džafić) – Mehanović (70. Slaměna), Beauguel (46. Vukadinović), trenér: Páník.

Bate Borisov: A.Chichkan, D.Baga, Z.Volkov, N.Milunovich (Yu.Bulyat 73), M.Volodko (A.Filipovich 46), S.Dragun (M.Gordeychuk, 60) E.Yablonsky (E.Berezkin 46), M.Ivanich (A.Shkurdyuk 73), M.Skavysh, N.Signevich (Ya.Tuominen 46), I.Stasevich (k) (V.Muhamedov, 65), trenér: Dulub.

Zlínští vstoupili do utkání aktivně a již po pár minutách mohli jít do vedení, ale hlavička Ekpaie po centru Holzera brankou neskončila. Druhý pokus už byl gólový. Ve 21. minutě našel Mehanović výborným centrem hlavu Ekpaie a ten se už nemýlil – 1:0.

Ve 32. minutě Signevich pronikl do pokutového území a jeho střela byla zblokována na rohový kop. Z toho běloruský celek udeřil, když na hlavičku Volkova nestačil Dostál – 1:1.

O dvě minuty později bylo pro ševce ještě hůře. Po špatné rozehrávce Zlína podnikl Borisov rychlý protiútok. Centr z levé strany se dostal až k nabíhajícímu Dragunovi, který propálil zlínského brankáře a poslal svůj tým do vedení – 2:1.

Hra se dlouho přelévala ze strany na stranu. Nejprve nebezpečně pálil hostující Signevich, ale jeho střelu lapil Dostál. Poté už udeřili hráči Zlína. Po rohovém kopu se odražený míč dostal k Petru Hronkovi a ten hlavičkou z hranice pokutového území překonal brankáře Chichkana. První půle tak skončila nerozhodně 2:2.

Tento stav však dlouho nevydržel. Hned v úvodu druhého poločasu se totiž vedení ujal Borisov, po centru z levé strany uklidil míč za záda bezmocného Dostála Skavysh – 3:2.

Svěřenci trenéra Bohumila Páníka se tlačili vpřed. V 78. minutě pronikl do pokutového území Traoré, po evidentním faulu obránce však zůstala píšťalka rozhodčího němá. Poté se dvakrát připomněli hráči Bate. Nejprve v 84. minutě zlikvidoval dalekonosnou střelu Dostál, o pár chvil později mířil vedle pravé tyče Gordeychuk.

Zlínští šli za vyrovnáním a v 90. minutě k němu měli velmi blízko. Gólem ale neskočilo ani zakončení Vukadinoviće po samostatném úniku po pravé straně, o chvíli později neuspěl po centru Bartošáka Džafić.