ŠEVCI PORAZILI HRADEC A POSTOUPILI DO SEMIFINÁLE MOL CUP

14.03.2018

Fotbalisté Zlína si ve čtvrfinále poháru MOL Cup poradili s druholigovým Hradcem Králové. Po bezbrankové první půli otevřel skóre utkání v 51. minutě Kopečný, v 87. minutě potvrdil postup ševců brankou na 2:0 Daniel Holzer.

FC Hradec Králové

0:2

0:0

Čtvrtfinále. kolo - MOL Cup, 14.3.2018, 17.00 hod.
Všesportovní stadion

FC TRINITY Zlín

Branky: 51. Kopečný, 87. Holzer ŽK: 86. Kvída - 81. Bartošák
Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Kotalík.
Počet diváků: 770

FC Hradec Králové: Vízek – Černý (88. Súkenník), Kvída, Čech, Urma – Pajer, Zorvan, Schwarz (68. Vlkanova) – Martan, Funda (63. Vlkanova) – Pázler, trenér: Havlíček.

FC TRINITY Zlín: Zlámal – Kopečný, Bijimine, Gajič, Bartošák – Ekpai (46. Mehanović), Jiráček, Hronek, Holzer – Vukadinović (89. Džafić) – Vyhnal (71. Železník), trenér: Petržela

Již ve 4. minutě utkání přišla první gólová situace domácích. Špatně vhozený aut přistál na kopačce domácího Zorvana, který jej přiťukl volnému Martanovi, ten ale ve vyložené šanci trefil pouze tyč zlínské branky.

Ševci se otrkali, a byli to oni, kdo převzal iniciativu. Po dvaceti minutách nejprve před Vyhnalem odvracel Čech, následný závar po rohovém kopu skončil střelou nad břevno.

Aktivnější Zlínští tlačili soupeře a ve 24. minutě přišla taky první gólová šance na straně Zlína. Prudkou přihrávku Holzera sklepl Vukadinović na zabíhajícího Vyhnala, toho ale tváří v tvář vychytal domácí brankář Vízek.

Ve druhém poločase aktivita žlutomodrých pokračovala a již v 51. minutě přinesla své ovoce. Centr Bartošáka našel hlavu Kopečného a ten nedal domácímu brankáři šanci – 0:1.

Hned v 58. minutě mohli Votroci vyrovnat. Martan z pravé strany procedil míč až na neobsazeného Fundu, proti tomu ale dobře vyběhl Zlámal a zneškodnil stoprocentní šanci domácích.

Zlínští se po vstřelené brance zatáhli a v 70. minutě měli Hradečtí další gólovou šanci, jedovatou střelu Vlkanovy ale Zlámal nadvakrát zneškodnil.

Domácí byli v tu chvíli aktivnějším mužstvem, v 87. minutě ale přešlo definitivní rozhodnutí. Po brejku se míč dostal na levou stranu k neobsazenému Holzerovi a ten střelou na vzdálenější tyč rozhodl o postupu Ševců do semifinále MOL Cupu!