Ševci před odletem do Turecka porazili Třinec

27.01.2018

Zlínští se na Vršavě utkali s druhým týmem druholigové tabulky. V utkání sice prohrávali, ale poté se jim podařilo potvrdit roli favorita utkání a svého soupeře zdolali 3:1. Dvakrát se trefil Lukáš Železník a jeden gól zaznamenal Jean-David Beauguel.

FC FASTAV Zlín

3:1

1:1

5. kolo - Přípravné zápasy, 27.1.2018, 11.00 hod.
Fotbalový areál Vršava, Zlín

FK Fotbal Třinec

Branky: 25. Beauguel, 58., 72. Železník - 12. Šumbera

FC FASTAV Zlín: 1. poločas: Zlámal - Bartošák, Bijimine, Hnaníček, Kopečný - Džafić, Jiráček, Traore, Ekpai - Mehanović, Beauguel, 2. poločas: Dostál - Matejov, Gajić, Bačo, Holík - Džafić, Janíček, Hronek, Vukadinović - Železník, Slaměna

FK Fotbal Třinec:

Hosté zahrozili už v 6. minutě, ale dokázali vybojovat jen roh. To o šest minut později už to bylo docela jinak. Třinečtí vystihli přihrávku Bijimineho, šli do rychlého brejku, následovala přihrávka do strany a odtud propálil Zlámala Šumbera. Třinec tak vedl 1:0. I po vstřelené brance byli hosté ještě aktivní. Dva centry od vápna musela odvracet zlínská obrana.

Ve 21. minutě pak hosté opět zahrozili, ale střela skončila v rukavicích Zlámala. O minutu později pak střílel Mehanović a vybojoval rohový kop. K rohovému praporku se postavil Džafić, posadil míč na hlavu Ekpaie, gólman ho vyrazil a balón doklepl do sítě Jean-David Beauguel. Ševci tak srovnali stav utkání na 1:1. Chvíli poté přišla dobrá šance po kombinaci Mehanović - Džafić, ale brankář Adamuška byl připraven.

Ve 37. minutě mohli ševci jít do vedení. Po rychlé kombinaci a přihrávce od brankové čáry dostal míč na penaltovém puntíku Traoré, ale jeho střelu brankář vyrazil. K dorážce se protlačil ještě Beauguel, ale ve velké šanci neskóroval. První poločas tak skončil 1:1. Do druhé půle nastoupila zase jiná sestava a i hra se změnila. Třinečtí byli ze začátku aktivní a Dostál musel několikrát zasahovat.

Zlínští ale nezůstali vzadu a byli to právě oni, kdo šel v 58. minutě do vedení. Prudký centr do vápna od postranní lajny zpracoval Lukáš Železník, ihned napálil míč na bránu a trefil se téměř přesně do šibenice. Třinecký brankář byl bez šance a ševci vedli 2:1. Chvíli na to hlavičkoval Holík, ale mířil mimo.

Další gól tak přišel až v 72. minutě. Hronek se šikovně uvolnil na hranici velkého vápna, vystřelil na branku, gólman míč vyrazil a k dorážce se dostal Lukáš Železník, který už neměl problém doklepnout balón do prázdné branky. V závěru měl velkou šanci ještě Bartošák, ale jeho střela ze strany šla nad. Poslední zápas před odletem do Turecka, tak ševci ovládli v poměru 3:1.