Ševci prohráli v Teplicích

10.03.2018

Zlínští hráči ani ve 20. kole HET ligy nedokázali zvrátit krizi a na hřišti Teplic prohráli 1:2. Jedinou branku vstřelil Petr Hronek, za domácí skórovali mladíci Alex Král a Patrik Žitný.

FK Teplice

2:1

1:0

20. kolo - F:L, 10.3.2018, 19.00 hod.
AGC Aréna Na Stínadlech

FC FASTAV Zlín

Branky: 17. Král, 58. Žitný – 48. Hronek ŽK: 32. Soungole – 44. Kopečný, 45+1. Gajič, 84. Džafić
Rozhodčí: Pechanec – Kotík, Melichar
Počet diváků: 2156

FK Teplice: Jakub Diviš – Hyčka, Ljevakovič (C), Král, Krob – Soungole, Kučera – Vošahlík (9. Červenka), Hora (90. Kodeš), Žitný (63. Trubač) – Vaněček, trenér: Šmejkal

FC FASTAV Zlín: Zlámal – Kopečný (46. Matejov, 66. Holzer), Gajič, Janíček (29. Jiráček), Bartošák – Hnaníček, Hronek – Ekpai, Mehanović, Džafić – Železník, trenér: Petržela.

Již v 8. minutě hry odvracel Gajić centr Kroba na roh tak nešikovně, že z toho byl málem vlastní gól. O deset minut později už šli do vedení domácí. Král si naskočil na dobře kopnutou standardní situaci Kroba a svou první ligovou brankou dal Teplicím vedení 1:0.

Ve 28. minutě hry zahrozili poprvé také Zlínští. Po centru Kopečného zakončoval hlavou Železník, ale jeho hlavičku lapil Diviš. O minutu později chyboval v rozehrávce domácí brankář Diviš, který odkopem trefil napadajícího Hronka, od něhož se míč odrazil jen těsně vedle levé tyče.

Ve 33. minutě propadl rohový kop z pravé strany až na zadní tyč k nabíhajícímu Jiráčkovi, ten ale v dobré pozici poslal míč nad domácí bránu. Před odchodem do šaten mohl vedení domácích navýšit Vaněček, proti jeho hlavičce ale výborným zákrokem zasáhl brankář Zlámal.

Vstup do druhého poločasu vyšel Zlínským na jedničku. Nejprve se do zakončení z malého vápna dostával neúspěšně Ekpai, o minutu později již bylo vyrovnáno. Centr Mehanoviće odvrátil Ljevaković přímo na nohu Hronka, který střelou z první vyrovnal stav utkání - 1:1.

Domácí inkasovaná branka nesložila. V 54. minutě se ocitl před Zlámalem osamocený Vaněček, ale svým zakončením pouze nechal vyniknout zlínského brankáře. O minutu později se domácí Žitný pouze zastřeloval. V pokutovém území se ocitl nikým nehlídán a na střelu měl dost času, ale míč netrefil dobře a minul bránu.

V 58. minutě se už Žitný nemýlil. Na levé straně si obhodil bránícího Matejova, narazil si s Vaněčkem a kroucenou střelou na zadní tyč vrátil domácím vedení – 2:1.