FC Zlín oficiální web

Ševci se s Evropskou ligou rozloučili prohrou 0:2

07.12.2017

Zlínští zakončili své působení v Evropské lize prohrou 0:2. První poločas se ševcům povedl a Lokomotiv téměř k ničemu nepustili. Ovšem od vyloučení Gajiče z 58. minuty převzal iniciativu hry Lokomotiv. V 70. minutě přetavil převahu ruského celku v gól Alexej Mirančuk. Do otevřené obrany Zlína pak přidal z brejku ještě druhou trefu Farfán a bylo rozhodnuto. Ševci své působení v Evropské lize končí se ziskem dvou bodů a umístěním na 4. místě tabulky.

FC Zlín

0:2

0:0

6. kolo - Evropská liga UEFA, 7.12.2017, 19.00 hod.
Andrův stadion

FC Lokomotiv Moskva

Branky: 70. Alexej Mirančuk, 75. Farfán ŽK: 45+1. Hronek, 52. Gajić, 65. Hnaníček, 90+4. Traoré – 4. Anton Mirančuk, 90. Alexej Mirančuk ČK: 58. Gajić
Rozhodčí: Mete Kalkavan – Ceyhun Sesigüzel, Esat Sancaktar (všichni TUR)
Počet diváků: 4682

FC Zlín: Zlámal – Kopečný, Hnaníček (C), Gajić, Matejov (79. Džafić) – V. Vukadinović, Hronek (65. Janíček), Jiráček, Holzer – Traoré, Diop (72. Ekpai), trenér: Páník.

FC Lokomotiv Moskva: Kočenkov – Ignatěv, Pejčinović, S. Kvěrkvelija, Lysov – Farfán (81. Rotenberg), Kolomejcev (45+1. Tarasov), Igor Denisov (C), Manuel Fernandes – Anton Mirančuk (59. Éder), Alexej Mirančuk, trenér: Semin.

První ohrožení branky mohli diváci vidět v 8. minutě, když Vukadinovič poslal do vápna centr na Hronka, který však stál v ofsajdu. Poté předvedli ševci dvě dobře vypadají akce, jenže vždy ji pokazil finální centr do šestnáctky. V 18. minutě měli velkou šanci hosté. Na přihrávku do šestnáctky si naběhl Farfán, do míče lehce šťouchl nohou, ale v dobré pozici přestřelil.

O tři minuty později se mohli do dobré příležitosti dostat domácí. Jenže prudkou přihrávku do vápna nedokázal Diop zkrotiti na kopačkách a tak skončil míč v autu. Ve 30. minutě vzal na polovině míč Matejov, krásně prošel až k vápnu, kde posunul balón na Holzera, který však svůj centr namířil jen do rukavic gólmana Kočenkova. Chvíli na to však mohli skórovat hráči Lokomotivu. Ti převedli rychlou kombinaci u šestnáctky, poslali míč před branku, kde byl připraven Farfán, jenž naštěstí pro Zlín nebyl v dobrém postavení a branku minul.

Ve 41. minutě měl před sebou hodně místa i času Kopečný a tak to vzal na sebe. Míč si kousek potáhl a pak to zkusil střelou z dálky, jenže bránu Lokomotivu minul. Těsně před přestávkou hlavičkoval ve vápně Jiráček, jenže jeho pokusu chyběla razance i umístění. Ševci předvedli dobrý výkon a možná měli i o něco více ze hry, i tak však první poločas skončil 0:0.

Druhý poločas za začátku moc nezaujal. Důležitý moment však přišel v 58. minutě, to totiž viděl druhou žlutou kartu Zoran Gajič a musel pod sprchy. Ševci tak dohrávali utkání v oslabení. Chvíli poté taky hned hosté zahrozili. Na centre na zadní tyč si naskočil Éder, přehlavičkoval obránce, ale pak trefil jen druhého bránícího hráče.

V 63. minutě zahrozili také ševci. Hronek si dobře naběhl směrem k bráně, tam se dostal k hlavičce, ale gólman Kočenkov byl na místě a jeho pokus lapil do rukavic. O pět minut později ale měli blízko ke gólu Rusové. Farfán dostal skvělou přihrávku za obranu, z boku byl sám proti Zlámalovi, kterého sice překonal, ale skákající míč odklidil před brankovou čárou do bezpečí Jiráček.

Převaha Lokomotivu však byla znát a naplno ji hosté využili v 70. minutě. To si vykombinovali domácí až k malému vápnu a tam míč do sítě dostal Alexej Mirančuk. Moskva tak vedla 1:0. Chvíli na to neměli Zlínští daleko k vyrovnání. Dobře rozjetý brejk zakončil střelou z hranice šestnáctky Traoré, ale branku Lokomotivu o kousek minul.

V 74. minutě spálil vyloženou šanci Éder. Ten dostal přihrávku na penaltový puntík, odtud pálil z první, a ač měl před sebou prázdnou branku, tak minul. O minutu později ale už hosté slavit mohli. Do brejku byl vyslán Jefferson Farfán a hráč jeho kalibru už v koncovce věděl, co udělat. Zlámala elegantně přeloboval a pověsil míč do sítě. Hosté tak vedli 2:0. Tím bylo o osudu zápasu v podstatě rozhodnuto. Zlín v desíti už jen těžko hledal síly a závěrečné utkání v Evropské lize tak uzavřel prohrou 0:2.