Ševci startují svou účast v MOL Cupu. Jak daleko letos dokráčí?

04.10.2017

Už dnes rozehrají ševci nový ročník MOL Cupu. Letos jako obhájci vítězství. Pojďme si ještě jednou zavzpomínat a připomenout, jak zlínská cesta za jedním z největších úspěchů v historii klubu proběhla. Právě díky MOL Cupu se totiž naši fotbalisté probojovali do základní skupiny Evropské ligy.

Zlín byl jako účastník nejvyšší soutěže nasazen do 2. kola MOL Cupu. Tam na něj čekala divizní Třebíč. Na hřišti soupeře ale ševci překvapení nedopustili a svého soka zdolali 4:0, když se postupně trefili Diop, Jordan, znovu Diop a z penalty Živulič. Zlínští tak postoupili do 3. kola, kde byl jejich soupeřem Tachov, tým z krajského přeboru. Zlín nezaváhal a po brankách Diopa, Štípka, Harby a Holíka, vyhrál 4:0, což ho posunulo do osmifinále poháru.

Zde čekal první těžký soupeř a favorit na celkovou výhru - Sparta Praha. Utkání se hrálo na zlínské Letné a diváci viděli napínavý duel, jenž rozseklo až prodloužení. Po gólech Pulkraba a Jordana byl stav po devadesáti minutách hry 1:1. V prodloužení se ale ve 105. minutě trefil Haris Harba a z penalty dal o dalších šest minut později razítko na postup do čtvrtfinále Vukadin Vukadinovič. Tým trenéra Páníka tak byl ve čtvrtfinále!

Zde byl jeho soupeřem Slovan Liberec a utkání se hrálo na hřišti soupeře. Po základní hrací době skončil zápas 2:2, když se trefili Vukadinovič a Matejov. Na řadu tak znova přišlo prodloužení a znovu se šťastným koncem pro ševce. Vítězný gól vstřelil v 95. minutě Holík a ve 120. minutě pojistil výhru Zlína Kopečný. Ševci tak slavili postup do semifinále, kde na ně čekala pražská Slavia. Utkání se hrálo na půdě soupeře.

Slavia momentálně drží v lize rekordní šňůru výher. Ovšem to neplatí o poháru, kde právě narazila na tým trenéra Páníka. Ševci 25. dubna zaskočili všechny, když v Praze dokázali urvat výhru 1:0, která je posunula do vysněného finále. O jediný gól utkání se postaral Lukáš Holík ve 32. minutě hry. Ve finále se pak Zlín střetl s největší překvapením MOL Cupu, kterým byla druholigová Opava. Ta v semifinále vyřadila Mladou Boleslav v poměru 2:0.

Ve finále se nehrálo nejen o vítězství v poháru, ale také o vstupenku do základní skupiny Evropské ligy, jenž sebou nesla i bonus v podobě 70 miliónů korun. Utkání se uskutečnilo na stadionu v Olomouci, kde měly oba týmy početné zastoupení svých fanoušků. V zápase padl jediný gól a postaral se o něj ve 20. minutě Robert Bartolomeu. Ševci tak mohli slavit historický triumf a postup do Evropské ligy.