Ševci ve třetí lize přemohli silný Uničov

11.08.2024

Odčinili úvodní porážku proti Zlínsku, při letošní domácí třetiligové premiéře brali po velmi dobrém výkonu všechny body. Fotbalisté Zlína B ve 2. kole MSFL přehráli doma na Vršavě silný Uničov 3:1. Všechny branky padly ve velkém vedru až po změně stran.

„Jsem moc rád, že jsme napravili dojem po porážce v Otrokovicích a tento duel zvládli. Uničov má kvalitní a zkušený mančaft, který je dlouho pospolu. Bylo to vyrovnané a nejen kvůli podmínkám také ohromně těžké utkání. Výsledek je pro nás skvělý,“ uvedl trenér zlínské juniorky David Hubáček.

K triumfu ševců přispěli i hráči z áčka. Na hrotu byl Ndiaye, v záloze hrál Buchvaldek, který si dokonce připsal branku.

„Kluci to odmakali, svým výkonem nám pomohli,“ chválí posily Hubáček.

V nedělním zápase měl z čeho vybírat, někteří mladí svěřenci se nevešli ani na lavičku. „Vzhledem k tomu, že přišli kluci z áčka, někteří nebyli ani v nominaci. Za týden ale může být všechno jinak. Každý musí být trpělivý, makat a když dostane příležitost, musí ji využít. Záleží na každém z hráčů, jak bude trénovat a pracovat,“ říká Hubáček.

První poločas nedělního střetnutí žádné velké šance nepřinesl. Hosté z Uničova byli v úvodu utkání aktivnější. Soupeř sice postupně hru vyrovnal, na obou stranách ale kralovaly defenzivy.

Góly začaly padat až po změně stran. Hned ve 48. minutě centroval Červinka, hostující brankář Král míč jen vyrazil k Buchvaldkovi a ten pohotovou ranou otevřel skóre zápasu.

Ševce vedoucí branka nakopla. Dál byli aktivní, nebezpeční, častěji hrozili. Ve dvou šancích se zjevil Ndiaye. První pokus senegalskému útočníkovi zblokoval obránce Uničova, další střela šla do boční sítě.

Prosadil se až čtvrt hodiny před koncem Červinka, který po centru Buchvaldka překonal Krále.

Zlíňany definitivně uklidnil střídající Petruta, jenž v 83. minutě krátce po svém příchodu na hřiště s přehledem zakončil rychlý brejk a bylo to 3:0. Uničov už dokázal výsledek jenom zkorigovat. Čestný úspěch hostů zaznamenal povedenou střelou Ambrozek.

„Škoda inkasované branky. Závěr jsme mohli dohrát lépe, fotbalově, ale hlavní je pro nás výhra, která je strašně důležitá,“ vnímá Hubáček.

Jeho tým se za týden představí ve Strání. Duel 3. kola se hraje v sobotu dopoledne.

MSFL, 2. kolo -

FC ZLÍN B – SK UNIČOV 3:1 (0:0)

Branky: 48. Buchvaldek, 74. Červinka, 83. Petruta – 90. Ambrozek. Rozhodčí: Malý – Grečmal, Slováček. Žluté karty: Polášek, Bachůrek – Grygar, Komenda, Ambrozek. Diváci: 182

Zlín B: Bachůrek – Polášek, Hönig, Slouk, Hartman - Ovesný (70. Hamalčík), Kulíšek, Švach, Buchvaldek (80. Petruta), Červinka (85. Chytil) - Ndiaye (85. Frolek). Trenér: David Hubáček

Uničov: Král – Saňák, Sklenář (75. David), Svoboda, Hausknecht, Ambrozek, Komenda (75. Ševčík), Suchánek (46. Šidlík), Grygar (65. Diblík), Javůrek (65. Werani), Koutný. Trenér: Petar Aleksijević