Ševci vyválčili z derby důležitý bod a zajistili si záchranu

19.05.2018

Záchrana v nejvyšší soutěži je jistá. Zlínu se povedlo na hřišti Slovácka uhrát bod za remízu 1:1. Domácí sice vedli, ale ševcům se v 79. minutě povedlo z penalty vyrovnat, když se trefil Železník.

1. FC Slovácko

1:1

1:0

29. kolo - F:L, 19.5.2018, 16.00 hod.
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty

FC FASTAV Zlín

Branky: 25. Sadílek - 79. Železník ŽK: 79. V. Daníček, 88. J. Krejčí – 55. Ekpai , 64. Bačo
Rozhodčí: E. Marek – J. Moláček, J. Kříž
Počet diváků: 6126

1. FC Slovácko: Heča – Juroška, Břečka, J. Krejčí, Reinberk – Janošek (73. Machalík), V. Daníček (C) – Navrátil, Sadílek, Petr (85. Zajíc) – Kubala, trenér: Kordula.

FC FASTAV Zlín: Zlámal – Matejov, Bačo, Gajič, Bartošák – Jiráček (C), Traoré – Ekpai (90. Bijimine), Hnaníček (66. V. Vukadinovič), Holzer (76. Džafić) – Železník, trenér: Petržela.

První výraznější akce utkání byla vidět ve 4. minutě, když Bartošák vyslal rychlý pas mezi beky, po kterém se natahoval Železník, ale ve skluzu namířil míč přímo do brankáře. Na druhé straně přinesla vzrušení akce Petra, který se dostal k míči ve vápně, centrem na zadní tyč hledal svého spoluhráče, ale neúspěšně.

Ve 23. minutě musel řešit centr do vápna Zlámal, ale nebyl to pro něj velký problém. O chvíli později měl velkou šanci Sadílek. Ten zachytil centr ze strany od Navrátila, ale střela mu nesedla a skončila v rukavicích Zlámala. Ovšem následná akce už gólem skončila. Opět přišel centr ze strany, na který si znova naskočil Lukáš Sadílek, jenž už zamířil přesně a poslal míč za záda Zlámala. Slovácko tak vedlo 1:0.

Ve 34. minutě rozjel akci Reinberk, dostal se až do vápna, tam přiťuknul míč na Daníčka, jehož střela minula bránu Zlína jen o kousíček. V poslední minutě základní hrací doby prvního poločasu zahrávali domácí přímý kop ze strany. Míč proletěl pokutovým územím a jen těsně ho minul Břečka. Zlín měl štěstí, ale do kabin se šlo za stavu 1:0 pro Slovácko.

Na začátku první půle se dostal do zakončení Železník. Potáhl si míč na hranici šestnáctky, vystřelil, ale jeho pokus byl sražen na roh. Velká šance domácích přišla v 60. minutě. Přihrávka do běhu na vzdálenější tyč však o kousek Petra minula a míč tak skončil v zámezí. V 67. minutě zahrozili i ševci. Traoré přiťuknul míč na Holzera, ten zakončoval ve vápně, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop.

V 71. minutě mohl druhý gól v utkání vstřelit Sadílek, ale jeho rána z hranice velkého vápna skončila vysoko nad. O chvíli později mohl rozhodnout utkání Machalík. Ten zakončoval ve vápně střelou na vzdálenější tyč a jeho pokus skončil jen kousek vedle. V 78. minutě pronikl do vápna Vukadinovič, o míč přišel, ale jen za cenu faulu a sudí Marek nařídil pokutový kop. Toho se ujal Lukáš Železník, který míč otřel o tyč a zamířil do sítě. Zlín tak vyrovnal na 1:1. Zbytek utkání už nic zajímavého nepřinesl a tak zápas skončil 1:1.