Ševci začali přípravu remízou s Rapidem Vídeň

13.01.2018

Fotbalisté Zlína v prvním utkání zimní přípravy uhráli cennou remízu proti Rapidu Vídeň. V utkání šli do vedení po proměněné penaltě Mehanoviće z 34. minuty, domácí srovnali v 75. minutě po dobře zahraném rohovém kopu.

SK Rapid Vídeň

1:1

0:1

1. kolo - Přípravné zápasy, 13.1.2018, 14.30 hod.
Trainingszentrum Ernst-Happel-Stadion

FC FASTAV Zlín

Branky: 75. Mujakić - 34. Mehanović z pen.

SK Rapid Vídeň: Haas; Pavelic (46. Auer), Galvao (46. Sonnleitner), M. Hofmann (46. Müldür), Schrammel (46. Bolingoli); Schwab (46. Ljubicic), Petsos (46. Szanto); Arase (46. Murg), S. Hofmann (46. Mujakic), Berisha (46. Kuen); Kvilitaia (46. Joelinton)

FC FASTAV Zlín: Dostál (46. Zlámal) - Bartošák, Hnaníček (46. Janíček), Gajić, Matejov (55. Holík) - Džafić (46. Ekpai), Jiráček (85. Zhykol), Hronek (55. Traore), Holzer (75. Štípek) - Mehanović, Vyhnal (75. Slaměna), trenér: Páník.

Utkání se hrálo od úvodní minuty ve vysokém tempu, ovšem první vážnější příležitost se zrodila až ve 20. minutě utkání. Bartošák dokázal doběhnout dlouhý míč a ostrým centrem z levé strany hledal Vyhnala, který jen těsně na míč nedosáhl.

Po půl hodině hry vybojoval Mehanović míč u levého rohového praporku a dobrým centrem hledal někoho ze svých spoluhráčů před bránou, ale Vyhnalovi na míč chyběli opět pouze milimetry a míč se dostal až na zadní tyč k volnému Džafićovi, ten ale bránu netrefil.

Aktivní Mehanović byl i u další útočné akce, když nejprve proklouzl obranou Rapidu, obešel i brankáře, který jej při svém zákroku podrazil a ševci kopali penaltu. Tu si vzal na starost sám faulovaný Mehanović, a střelou do středu brány pokutový kop proměnil a Zlínští rázem vedli 1:0.

Již o minutu později mohlo být vyrovnáno, ale Kvilitaia míč na zadní tyči před odkrytou bránou Slanislava Dostála netrefil. První poločas tak skončil ve prospěch zlínského týmu.

I ve druhé půli se hrál fotbal ve vysokém tempu a fotbal neztrácel kvalitu. Domácí se hnali za první brankou, Zlínští jim toho ale příliš nepovolovali. Až v 63. minutě musel krotit nebezpečný centr z levé strany Zlámal, odražený míč pak zlikvidovala obrana. V 75. minutě už se ale domácí radovali. Dobře zahraný rohový kop uklidil hlavou za záda bezmocného Zlámala Mujakič a bylo srovnáno 1:1, tento stav vydržel až do konce utkání.