Ševci zakončili zimní přípravu výhrou nad Slovanem Bratislava

10.02.2018

Fotbalisté Zlína si v generálce na jarní část HET ligy poradili na zlínské Letné se Slovanem Bratislava. Ten porazili těsným rozdílem 3:2 po brankách Hronka, Jiráčka a Gajiće.

FC FASTAV Zlín

3:2

1:0

9. kolo - Přípravné zápasy, 10.2.2018, 14.00 hod.
Stadion Letná

ŠK Slovan Bratislava

Branky: 20. Hronek, 60. Jiráček, 85. Gajič – 48. Holman, 90. Šporar ŽK: 57. Bajrič

Počet diváků: 361

FC FASTAV Zlín: Dostál – Matejov (89. Holík), Gajić (89. Bačo), Hnaníček (80. Bijimine), Kopečný (46. Bartošák) – Holzer, Jiráček (70. Janíček), Hronek (76. Železník), Vukadinović (82. Slaměna) – Mehanović (68. Džafić), Beauguel (46. Traoré), trenér: Páník.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Sekulič, Bajrič, Božikov, Suchockij (84. Chouchoumis) – Droppa (64. Rabiu, 72. van Haaren) – Savičevič, Holman – Čavrič, Šporar, Hološko (46. Moha), trenér: Ševela.

Úvodní šance utkání přišla po deseti minutách hry. Šporar se ocitl osamocen za zlínskou obranou, ale sám před brankářem Dostálem neuspěl.

Další vyložená šance Slovanu přišla v 17. minutě. Sražený centr z pravé strany se snesl na břevno Dostálovy brány, hosté však ani z následné dorážky na dvakrát míč do brány nedostali.

Ve 20. minutě se poprvé připomněli Zlínští a hned to byla situace gólová. Holzer odcentroval z levé strany na nabíhajícího Hronka, který z malého vápna poslal míč mezi nohy brankáře Greifa.

Ve 40. minutě se za zlínskou obranu dostal aktivní Šporar, opět ale ztroskotal na brankáři Dostálovi. O chvíli později se Vukadinović uvolnil u lajny, přesným centrem našel na druhé straně volného Holzera a ten dělovkou jen těsně přestřelil branku hostí.

Slovenský celek vstoupil do druhé půle aktivně a již po třech minutách byl odměněn. Centr z pravé strany podcenil Dostál, míč mu vypadl a daroval tak branku dobíhajícímu Holmanovi, který míč jen dorazil do prázdné brány – 1:1.

Zlínští si po hodině hry vzali vedení zpět. Hronek vysunul nabíhajícího Mehanoviće. Akce již vypadala jako promarněná, přesto dokázal Mehanović přihrávkou pod sebe najít nabíhajícího Jiráčka a ten tvrdou střelou propálil brankáře Slovanu – 2:1.

Vzápětí mohl navýšit Vukadinović. Po rychlém brejku zakončoval z těžké pozice těsně vedle branky. V 82. minutě se za obranu Slovanu dostal Vukadinović, v samostatném úniku ale trefil pouze brankáře Greifa.

Zlínský tlak vygradoval v 85. minutě. Fotbalisté Zlína zahrávali rohový kop, po hlavičkovém souboji propadl míč na nohu Gajiče a ten střelou k pravé tyči zvýšil na 3:1.

V 87. minutě našel centr z levé strany Traorého, jeho pokus ale konečky prstů vytáhl brankář Greif.

V závěru ještě hosté dokázali snížit. Šporar se dostal za obranu Zlína, obešel brankáře Dostála a střelou do odkryté brány uzavřel gólově bohaté utkání, které skončilo výsledkem 3:2.