Ševci zdolali Karvinou 1:0! Zápas rozhodl gól Ekpaie

19.08.2017

I podruhé jsou ševci doma stoprocentní. Zápas proti Karviné rozhodl gól z 65. minuty, když se prosadil hlavičkou Ubong Ekpai. Šance byly k vidění na obou stranách, ale další branku už gólmani nedovolili. Především Dostál v závěru Zlínské dvakrát zachránil. Tři body tak zůstali na Letné.

Počet diváků: 3925

FC Fastav Zlín: Dostál – Matejov, Janíček (C), Gajić, Bartošák (62. Džafić) – Ekpai, Jiráček (88. Bačo), Traore, Podio (90. Železník), Holzer – Diop, trenér: Páník

MFK Karviná: Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Eismann (C) – Šisler, Janečka – Štepanovský (76. Ramírez), Panák (59. Budínský), Kalabiška (84. Vondra) – Wágner, trenér: Weber

Prví střela zápasu byla k vidění už ve druhé minutě hry, když se po pěkné přihrávce od Podia, dostal ke střele za hranicí velkého vápna Diop, ale jeho pokus si Berkovec pohlídal. Obrovskou šanci poslat ševce do vedení měl v 7. minutě Ekpai. Pablo Podio se opět prezentoval povedeným centrem, jenž našel hlavu nigerijského rychlíka, ale ten hlavičkoval jen do míst, kde stál připravený Berkovec.

Chvíli na to přišla velká šance hostů. Kalabiška poslal míč do šestnáctky, Dostál ho nezachytil a k dorážce se natlačil znovu Kalabiška, jehož střelu musel zlínský brankář vytahovat konečny prstů na roh. Po rohovém kopu bylo před brankou domácích opět dusno a Dostál musel nohou vytěsnit střelu z bezprostřední blízkosti.

V 17. minutě zahrávala Karviná další roh. Na ten si nejvýše vyskočil Panák a Dostál musel k zemi, aby balón zachytil do náruče těsně před brankovou čárou. Karviná měla navrch. Netrvalo to dlouho a další šanci měl Štěpanovský. Ten prošel mezi obránci až do vápna, tam poslal přihrávku před branku a naštěstí pro Zlín, se k míči jako první dostal Traoré a zahrál ho do bezpečí.

S postupem času ale Zlínští hru vyrovnali a do šance se tlačil Holzer, ale přihrávka Ekpaie na něj těsně neprošla. Pak nastřelil Holzer ruku bránícího hráče ve vápně, ale penalta se nepískala. První poločas tak skončil bez brankovou remízou 0:0. Na začátku druhé půle to zkusil po standardce Holzer zpoza vápna, ale jeho pokus šel nad. V 55. minutě vyslal dělovka z dálky Jiráček a Berkovec měl plné ruce práce, aby ji vyrazil. Akce pokračovala a míč do sítě dostal Diop, ovšem jednalo se o ofsajd.

Domácí měli v druhé půli herní převahu a ta byla v 65. minutě korunována vedoucím gólem. Po centru ze strany od Holzera, si na zadní tyči nejvýše vyskočil Ubong Ekpai a hlavičkou poslal balón do sítě! Zlín tak vedl 1:0. Domácí se ani přes vedení nestáhli a dal byli aktivní. V 80. minutě to z dálky zkusil Holzer. Jeho střela měla potřebné parametry, ale Berkovec ji dokázal vyrazit na roh.

Pak ale začala hrozit také Karviná. V 82. minutě poslal Eismann centr před branku, kde našel hlavu Wágnera. Ten byl v obrovské šanci a mohl si vybrat, kam míč pošle. Naštěstí však zamířil přímo do středu branky, kde si balón pohlídal pohotový Dostál. Dvě minuty na to měli hosté další příležitost. Wágner sklepl hlavou míč na Kalabišku, ten na hranici malého vápna poslal hlavičku na branku, ale Dostál skvělým reflexem zakročil a zachytil míč.

V nastavení šel sám na gólmana Železník, ale svou velkou šanci zmařil střelou mimo. Gajič pak ještě v posledních vteřinách odkopával balón z malého vápna a ševci tak nakonec uhájili vedení 1:0 a berou tři body.