FC Zlín oficiální web

Tasovicím jsme nastříleli pět branek, vezeme postup

25.09.2024

Náš tým ve středečním utkání 2. kola MOL Cupu potvrdil na hřišti divizních Tasovic roli velkého favorita a po obratu slaví výhru 5:1 a postup do další fáze celostátního poháru.

TJ Sokol Tasovice

1:5

1:0

2. kolo - MOL Cup, 25.9.2024, 16.30 hod.
Tasanda

FC Zlín

Branky: 6. Lapeš – 61. a 69. Natchkebia, 52. Buchvaldek, 57. Brandner, 89. Hradílek vlastní ŽK: Šuba, Moravec, Vašina – Kulíšek
Rozhodčí: Lovětínský - Cichra, Pfeifer
Počet diváků: 485

TJ Sokol Tasovice: Klimek – Železný, Hrazdílek, Vocílka (83. Švarc), Šuba (71. Doležal), Lapeš, Štancl (83. Cihlář), Moravec (76. Ryška), Špalek (72. Navrátil), Čížek, Vašina. Trenér: Paul

FC Zlín: Rakovan – Polášek, Slouk, Kolář, Reiter – Ovesný (46. Vukadinović), Kulíšek, Buchvaldek (65. Tkáč), Červinka (46. Natchkebia) –Brandner (71. Nombil) - Ndiaye (46. Bránecký). Trenér: Červenka

I když jsme na Znojemsku od 6. minuty po hrubé chybě a brance Lapeše prohrávali, výsledek jsme ve druhém poločase bleskově otočili. K obratu zaveleli Buchvaldek s Brandnerem, triumf stvrdil dvěma nádhernými góly střídající Natchkebia. V závěru si ještě domácí dali po centru Vukadinoviče vlastní gól.
Trenér Červenka dal v pohárovém utkání proti diviznímu týmu tentokrát šanci méně vytíženým hráčům nebo mladíkům z juniorky.

Po nedělním zápase v Ostravě protočil kompletní základní sestavu, ve které byli Slouk, Ovesný, Červinka nebo Kulíšek, kapitánem byl stoper Kolář.
Ševci začali na Znojemsku mizerně. Hned v 6. minutě hrubě chyboval stoper Slouk. Mladý obránce si špatně zpracoval míč, o který jej obral domácí útočník Lapeš. Tasovický forvard ranou o tyč prostřelil Rakovana a divizní tým šel nečekaně do vedení.

Náš tým se rychle probral, přidal na obrátkách, zvýšil úsilí. Kolář dlouhým pasem z vlastní poloviny vyslal do šance Brandnera, který šel z boku sám na gólmana Klimka, ale přes bránícího hráče nedokázal zakončit.

Vzápětí tasovický brankář parádně vytáhl dalekonosnou střelu Slouka z pětadvaceti metrů. Po rohu Buchvaldka hlavičkoval stoper Kolář, tasovická jednička ale předvedla další skvělý zákrok a šanci zneškodnila.

Ševci dál byli aktivní, tlačili se do zakončení. Další pokus Slouka z dálky skončil mimo. Ve 39. minutě střílel z trestného kopu Ovesný těsně nad.

Nejblíže vyrovnání byl na konci první půle Brandner, který po Poláškově přízemním centru orazítkoval zblízka tyč.

Kouč Červenka o poločase stáhl ze hry trojici ofenzivních hráčů, místo Ndiayeho, Červinky a Ovesného poslal na trávník Bráneckého, Vukadinoviče a Natchkebiu.

Byl to právě gruzínský křídelník, jenž se po pár minutách pobytu na hřišti dostal ke střele. Pokus Natchkebii domácí brankář vyrazil na břevno a dorážející Buchvaldek srovnal na 1:1.

Náš tým měl dál územní převahu, soupeře z divize herně přehrával. Otočit výsledek mohl Brandner, po centru střídajícího Vukadinoviče se ale ještě neprosadil.
Gólem skončila až spolupráce stejných hráčů v 57. minutě, kdy Brandner zužitkoval další přihrávku Vukadinovičovu přihrávku a upravil na 2:1.

Klid jsme ale pořád neměli. Reiter po hodině hry nepřesnou zpětnou přihrávkou namazal tasovickému útočníkovi, Rakovan ale včas zasáhl a šanci Tasovic pohotovým zákrokem zmařil.

Odpor houževnatého soka jsme zlomili až třetí brankou, kterou vstřelil Natchkebia po autu Reitera a přihrávce Brandnera. Gólman Klimek neměl proti parádní ráně do šibenice šanci zasáhnout.

Ševci se za stavu 3:1 zklidnili, zbytek utkání kontrolovali. Trestný kop Buchvaldka ještě vytáhl gólman Klimek na roh, ale v 69. minutě jsme zase slavili. Natchkebia dostal míč na rohu šestnáctky. Otočil se s ním a nádhernou ranou do šibenice zvýšil náš náskok.

Tasovice se už ve druhé půli na výraznější odpor nezmohly. V závěru si dal dokonce domácí kapitán Vocílka po centru Vukadinoviče vlastní gól.

Náš tým tak s přehledem postoupil do 3. kola MOL Cupu. Úředním hracím termínem je středa 30. října.

Los je na programu v pátek 4. října od desíti hodin, živě ho přenáší O2 TV Sport.