Úvodní utkání tureckého soustředění zvládli ševci vítězně

31.01.2018

Přesvědčivé vítězství 5:0 si připsali fotbalisté Zlína v prvním utkání tureckého soustředění. Utkání proti bulharské Septemvri Sofia měli po celou dobu pod kontrolou.

FC FASTAV Zlín

5:0

2:0

6. kolo - Přípravné zápasy, 31.1.2018, 13.00 hod.
Belek

Septemvri Sofia

Branky: Mehanović, Vukadinović, Bijimine, 2x Džafić

FC FASTAV Zlín: 1. Poločas: Dostál - Dostál - Kopečný, Hnaníček, Gajić, Bartošák - Vukadinović, Janíček, Jiráček, Holzer - Mehanović, Beauguel. 2. Poločas: Zlámal - Matejov, Bačo, Bijimine, Holík - Ekpai, Traoré, Hronek, Džafić - Mehanović (60. Vukadinović), Slaměna, trenér: Bohumil Páník.

Septemvri Sofia:

Už v první minutě poslal ševce do vedení Mehanović, když pokutový kop po faulu na Jiráčka s přehledem proměnil.

Po deseti minutách hry bylo ještě veseleji. Míč se po krásné kombinaci dostal na pravou stranu k Vukadinovićovi, který si poradil s brankářem a zvýšil na 2:0.

Do druhé půle nastoupila obměněná sestava a již v 54. minutě se ševci opět radovali. Dobře zahraný rohový kop Mehanoviće hlavičkoval Ekpai pouze do břevna, od kterého se míč odrazil k dobíhajícímu Bijiminemu a ten hlavou rozvlnil síť potřetí.

Ševci měli v utkání po celou dobu jasně navrch. Sofia se do útoku téměř nedostávala, výjimkou byla snad pouze nebezpečná střela po odvráceném rohovém kopu, kterou skvělým zákrokem zlikvidoval brankář Zlámal.

Pak se opět připomněli Zlínští, a to hned gólovou situací. Zlámal rychlým výkopem poslal do protiútoku Mehanoviće, který po mezihře se Slaměnou finální přihrávkou vybídl ke skórování Džafiće – 4:0.

Aktivita zlínských fotbalistů pokračovala i nadále. Džafić si odskočil při autovém vhazování a křižnou střelou na vzdálenější tyč upravil na konečných 5:0.

Zlínští si tak zpříjemnili úvod soustředění přesvědčivým vítězstvím 5:0. Další utkání na tureckém soustředění je čeká již v sobotu. Soupeřem jim bude pravidelný účastník evropských pohárů Bate Borisov.