Vítězství proti Boleslavi. Ševci vezou domů tři body!

21.04.2018

Důležitý souboj dvou o záchranu bojujících celků dopadl lépe pro zlínské ševce! V rámci 25.kola HET ligy porazili žlutomodří Mladou Boleslav 1:0, a předskočili jsme tak dnešního soupeře v tabulce naší nejvyšší fotbalové soutěže. Autorem jediného gólu byl Vukadin Vukadinović.

Počet diváků: 2573

FK Mladá Boleslav: Polaček – Pauschek, Šušnjar, Takács, Křapka – Jánoš (C), Hubínek (79. Konaté) – Ladra, Valenta, Mareš (53. Přikryl) – Komličenko (68. Magera), trenér: Weber.

FC FASTAV Zlín: Zlámal – Matejov (45. Džafić), Bijimine, Gajić, Bartošák – Jiráček (C), Hnaníček – Ekpai (89. Železník), Mehanović (90+4. Beauguel), Holzer – Vukadinović, trenér: Petržela.

Do utkání vstoupili aktivněji Zlínští, první vážnější šance přišla až v 17. minutě. Mehanović dostal hodně prostoru ke střele, jeho tvrdá rána ale mířila nad domácí svatyni.

Ševci byli kombinačně lepším mužstvem, gólových příležitostí ale k vidění mnoho nebylo. O další vzruch na hřišti se tak postaral brankář Zlámal, který na brankové čáře vytěsnil míč na roh, svým zákrokem však zlomil konstrukci brány a rozhodčí byl donucen zápas přerušit. Bránu museli domácí pořadatelé vyměnit za tréninkovou a po patnácti minutách se mohlo pokračovat.

Pauza prospěla domácím a rázem to byli oni, kdo byl lepším mužstvem. Nejprve Ládr našel za obranou Zlína nabíhajícího Hubínka, na jehož přihrávku si z druhé vlny seběhl Valenta, trefil ale pouze vybíhajícího Zlámala. Vzápětí se z levé strany řítil na zlínského brankáře osamocen Mareš, přihrávkou pod sebe hledal Komličenka, žlutomodré ovšem zachránil Gajić.

V osmé minutě nastavení si mohli Zlínští oddechnout. Na pas za zlínskou obranu si seběhl Komličenko, ten obstřelil vybíhajícího Zlámala, toho ale na brankové čáře zastoupil na poslední chvíli zasahující Bijimine. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

V úvodu druhé půle měli velkou příležitost domácí. Valenta našel mezeru ve zlínské obraně a vyslal do úniku Komličenka, proti tomu ale dobře vyběhl brankář Zlámal. V 51. minutě pálil Mehanović, s jeho nebezpečnou ranou si ale domácí brankář poradil. Po hodině hry odcentroval z pravé strany Ekpai na Vukadinoviće, ke gólu ale chyběla jen větší razance!

V 65. minutě ještě stálo při domácích štěstí. Vukadinović obešel Takacse, obstřelil brankáře Polačeka, domácí však zachránila dobře ukotvená tyč provizorní branky.

Další situace už skončila vedoucí brankou Ševců. V 67. minutě si Vukadinović navedl míč, kličkou se zbavil Takacse a přízemní střelou k pravé tyči překonal brankáře Polačeka – 0:1.

Domácí v závěru tlačili, gólovou situaci si ale vypracovat nedokázali. Zlínští tak ubránili hubené vítězství 1:0 a z města automobilů odjíždí s plným bodovým ziskem!