Výhru nad Olomoucí B trefil Tkáč. Jsme zpátky v čele tabulky

05.08.2024

Byl to boj, ale zvládli jsme to. Naši fotbalisté v pondělní domácí dohrávce 4. kola Chance Národní Ligy přetlačili Sigmu Olomouc B 1:0 a vrátili se zpátky do čela tabulky. Vyrovnaný duel stejně jako s Táborskemrozhodl záložník David Tkáč, který se trefil v 82. minutě po dlouhém autu Didiby a hlavičce Černína. Ševci stále drží neporazitelnost, brankář Stanislav Dostál prodloužil sérii bez inkasované branky na 360 minut.

FC Zlín

1:0

0:0

4. kolo - Chance Národní Liga, 5.8.2024, 17.30 hod.
Stadion Letná

SK Sigma Olomouc B

Branky: 82. David Tkáč ŽK: Poznar, Nombil, Kopečný – Beneš, Matys, Ikugar
Rozhodčí: Cieslar – Líkař, Bělák
Počet diváků: 2031

FC Zlín: Dostál – Kopečný, Simerský, Černín, Bartošák – Vukadinović (78. Reiter), Nombil, Machalík (78. Didiba), Tkáč (89. Kulíšek), Brandner (63. Natchkebia) – Poznar. Náhradníci: Rakovan – Š. Polášek, Slouk, Červinka, Ovesný, Buchvaldek. Trenér: Červenka

SK Sigma Olomouc B: Digaňa – Chvátal, Beneš, Matys, Leibl (71. A. Uriča) – Pospíšil (85. Kramář), Israel – Langer, Šíp (71. Bednár), Amasi (85. Proniuk) – Muritala (75. Ikugar). Trenér: Brožek

Trenér Červenka vsadil proti rezervě Olomouce na vítěznou sestavu z Prostějova. K dispozici už měl ale taky uzdraveného Didibu, Natchkebiu a Buchvaldka, kteří usedli mezi náhradníky. Na marodce zůstávají jen Kolář s Ndiayem.

Pondělní duel měl slavnostní nádech. Představitelé klubu Zdeněk Grygera a Leoš Gojš společně se zástupci staré gardy Arnoštem Hoškem a Petrem Klhůfkem před utkáním popřáli Marku Kalivodovi. Bývalý trenér a současný sportovní manažer mládeže a vedoucí Klubové akademie v pátek 2. srpna oslavil padesáté narozeniny.

První poločas žádné velké šance nepřinesl. Ve vyrovnané úvodní části bylo k vidění jenom několik střel z dálky.

Jako první zahrozili hosté z Olomouce. Brankář Dostál ale pokusy Deleho a Langera kryl.

Ševci se do šancí probíjeli jen velmi složitě. Ve výhodné pozici nezakončil přesně Poznar, Bartošákovu střelu zblokoval jeden z hostujících obránců na roh.

Náš tým v první půli zahrával i několik standardních situací, ve vzduchu ale kralovali Hanáci v čele se zkušeným stoperem Benešem.

Druhá půle byla zajímavější, svižnější, více se otevřela. Hned po změně stran zahrozili Hanáci. Stoper Černín sice skvělým obranným zákrokem zabránil velké šanci Sigmy, následně ale hlavičkoval Šíp nad.

Na druhé straně hned po příchodu na hřiště zaujal Natchkebia. Střídající Gruzínec si navedl míč ke střele, Digaňa ale povedenou ránu vytěsnil na roh.

Po něm střílel Tkáč, skóre 0:0 se ale nezměnilo.

V 78. minutě se do zakončení dostal střídající Didiba, po nákopu Nombila hlavičkoval vedle.

Ševci střetnutí rozhodli až v 82. minutě. Po dlouhém autu Didiby stoper Černín hlavou na přední tyči prodloužil míč a nepokrytý Tkáč ve skluzu udeřil.

V závěru se prosadil ještě Poznar, branka ale kvůli ofsajdu neplatila. Náš tým už těsný náskok nepustil a společně s dvěma tisícovkami fanoušky oslavil další vydřený triumf.

Naši fotbalisté se doma na Letné představí zase v pátek, kdy od osmnácti hodin vyzveme Viktorii Žižkov.