Výhru nad Táborskem trefil Tkáč

26.07.2024

Po úvodní bezbrankové remíze v Líšni jsme si v Chance Národní Lize připsali první výhru. Při domácí premiéře jsme zdolali Táborsko 1:0 a dál držíme neporazitelnost. Bojovný páteční zápas 2. kola rozhodl v 73. minutě umístěnou střelou k tyči David Tkáč. Brankář Stanislav Dostál neinkasoval ani ve druhém utkání, které na Letné sledovalo 2 265 diváků.

FC Zlín

1:0

0:0

2. kolo - Chance Národní Liga, 26.7.2024, 18.00 hod.
Stadion Letná

FC SILON Táborsko

Branky: 73. David Tkáč ŽK: Poznar, Kopečný – Kateřiňák, Bláha
Rozhodčí: Vokoun – Machač, Pfeifer
Počet diváků: 2 265

FC Zlín: Dostál – Kopečný, Černín, Simerský, Bartošák – Brandner (89. Polášek), Nombil (68. Kulíšek), Machalík, Tkáč (89. Slouk), Natchkebia (57. Vukadinović) – Poznar. Trenér: Červenka

FC SILON Táborsko: Pastornický – Varačka, Nsunzu (46. Foltyn), P. Novák, Tusjak – Koné (85. Kopáček), Bláha – Dordić (80. Šplíchal), Kateřiňák, Nečas (62. Plachý) – Mach (80. Kubovský). Trenér: Nádvorník

V základní sestavě se ihned po návratu do Zlína objevil Miloš Kopečný, který na pravém kraji obrany nahradil vykartovaného Reitera.

Poprvé od první minuty hrál i Brandner, jenž zaskočil za zraněného Buchvaldka. Didibu nahradil Tkáč, alespoň mezi náhradníky už byl uzdravený Vukadinović.

První poločas byl na těžkém terénu opatrný, rozháraný, oboustranně nepřesný, plný střetů a faulů.

Prvních dvacet minut žádnou velkou šanci nepřinesl. Ševci zahrozili pouze po standardní situaci Machalíka, Bartošák ovšem zakončoval v těžké pozici mimo. Pak se ke střele dostal Natchkebia, ze sedmnácti metrů mířil těsně vedle.

Další slušnou příležitost měl Brandner, po průniku Machalíka mu ale střelu zblokoval jeden z hostujících hráčů, jinak se nic moc nedělo.

Náš tým byl nejblíže gólu ve 39. minutě, kdy po rohu Machalíka a obraném zákroku hostujícího kapitána Nováka skončil míč na břevnu.

Táborsko v první půle žádné velké možnosti ke skórování nemělo. Rána Koného šla stejně jako slabá hlavička a pokus Macha mimo.

Náš tým přišel ve druhé půli o zraněného Natchkebiu a Nombila, místo nich šli do hry Vukadinović a Kulíšek.

I po změně stran to bylo spíše boj mezi šestnáctkami bez nějakých extra velkých šancí.

Ševci se ve druhé půli tlačili více do zakončení, ve finální fázi ale nebyli dlouho přesní. Jihočeši byli vzadu pozorní, důsledně bránili.

Vyloženou šanci měl až v 65. minutě Brandner.

Po centru Bartošáka a hlavičce Tkáče se zjevil sám před brankářem Pastornickým, míč však pouze do něj.

Na druhé straně pálil Kateřiňák z dálky vedle.

Ševci udeřili až v 73. minutě. Centr Kopečného odvrátil hostující kapitán Novák jen k Tkáčovi a ten umístěnou střelou k tyči ze třinácti metrů otevřel skóre.

Náš tým se dál tlačil dopředu, za dalším gólem. Po rohu hlavičkoval stoper Černín nad, Vukadinović po úniku zakončoval z úhlu jenom slabě.

Závěr, ve kterém si obránce Slouk připsal soutěžní premiéru v prvním týmu, si ševci bez problémů pohlídali a po vydřené výhře 1:0 si do tabulky připsali důležité tři body.

Chance Národní Ligy pokračuje příští týden dvěma zápasy. Ševci se ve vloženém středečním 3. kole představí v Prostějově, následně doma vyzvou béčko Sigmy Olomouc.