FC Zlín oficiální web

Výhru v Brně trefil v poslední vteřině Didiba

01.09.2024

Hlavička Josse Didiby v nastaveném čase rozhodla emotivní souboj moravských rivalů v Brně na Srbské, kde jsme porazili domácí Zbrojovku 2:1 a vrátili se do čela tabulky Chance Národní Ligy. Náš tým šel ve druhé půli do vedení po vlastním gólu Nového, soupeř srovnal po proměněné penaltě Kronuse. Nakonec jsme byli šťastnější a před reprezentační přestávkou jsme urvali všechny body.

FC Zbrojovka Brno

1:2

0:0

8. kolo - Chance Národní Liga, 1.9.2024, 18.00 hod.
ADAX INVEST Arena

FC Zlín

Branky: 74. Kronus z penalty - 56. Nový vlastní, 90+6. Didiba ŽK: Natchkebia, Didiba, Černín, trenér Červenka
Rozhodčí: Kvítek – Hurych, Ježek
Počet diváků: 1814

FC Zbrojovka Brno: Mucha - Hamza, Štěpánek, Nový – Granečný, Polák, Janetzký, Kubr – Mateković (66. Smejkal) – Kronus (88. Lu. Pernica), Švancara (80. Šural). Trenér: Jaroslav Hynek

FC Zlín: Dostál – Kopečný, Simerský, Černín, Bartošák – Vukadinović (90+4. J. Kolář), Machalík (87. Bránecký) – Didiba, Natchlebia (57. Nombil), Tkáč (87. Š. Polášek) – Poznar. Náhradníci: Rakovan – Reiter, Buchvaldek, Slouk, Červinka, Ovesný. Trenér: Bronislav Červenka

Souboj nejlepší obrany s nejhorším útokem dopadla lépe pro ševce, kteří protáhli sérii bez prohry na sedm utkání a znovu se vrátili před Chrudim.

Trenér Červenka vsadil v Brně na osvědčenou základní sestavu. Mezi náhradníky už byl připravený stoper Kolář, na lavičce byl znovu i dorostenec Bránecký.

Zbrojovka poprvé od první minuty nasadila Daniela Švancaru. Sedmnáctiletý syn bývalého ligového útočníka hrál na hrotu útoku společně s Kronusem. Brnu naopak scházel vykartovaný Potočný.

Jako první zahrozili domácí. Kronus ale střílel z výhodné pozice vedle.

Ševci odpověděli hlavičkou Tkáče. Náš nejlepší střelec po rohu Vukadinoviče mířil nad.

Zbrojovka ale byla v úvodu střetnutí aktivnější a nebezpečnější. Pokus Kronuse odvrátil kapitán Simerský, s pokusem Poláka si poradil brankář Dostál.

Náš tým nechal soupeře více hrát, kombinovat, hrozil ale z brejků. Po Vukadinovičově přihrávce střílel Natchkebia, gólman Mucha ale dobře zasáhl. Brněnský brankář si pak poradil i se střelou Vukadinoviče.

Ve 27. minutě se odhodlal ke střele Didiba a z dálky orazítkoval břevno.

I zbytek první půle byl rušný s akcemi na obou stranách, na Srbské ale kralovali spíše obrany.

Nástup do druhé půle vyšel lépe Zbrojovce. Ve 48. minutě střílel Granečný, mířil ale těsně vedle.

Následně pálil z hranice šestnáctky ex-zlínský Janetzký nad. Pak se do šance dostal Švancara, ale v zakončený nebyl přesný.

Ševci zahrozili v 54. minutě. Po Machalíkově zpětné přihrávce pálil Simerský. Jeho prudkou ránu zastavil domácí stoper Štěpánek.

Náš tým šel do vedení až v 56. minutě, kdy si střílený centr Vukadinoviče usměrnil do vlastní sátě brněnský kapitán Nový, na kterého dorážel útočník Poznar.

Vzápětí jsme mohli přidat další gól. Po centru Vukadinoviče z úhlu hlavičkoval Machalík, míč mezi tři tyče nedostal.

Zbrojovka se po inkasované brance těžce zvedala. K vyrovnání jí pomohla penalta, kterou rozhodčí Kvítek nařídil v 72. minutě za faul Černína na střídajícího Smékala. Ševci se zlobili, podle nich nešlo o nedovolený zákrok. Kouč Červenka navíc dostal žlutou kartu za protesty.

Míč si na bílý puntík postavil Kronus, prudkou ranou pod břevno překonal Dostála a srovnal na 1:1.

Odpovědět jsme mohli takřka okmažitě. Po rohovém kopu Machalíka se do míče opřel Bartošák. Jeho pumelici bravurním zákrokem vytěsnil brankář Mucha.

Na konci střetnutí přibylo na trávníku emocí i vzruchu. Závěr byl napínavý, otevřený až do konce.

Nejprve mohla rozhodnout Zbrojovka. Střídající Šural ale po přihrávce Kubra z levé strany při dorážce zblízka trefil jen břevno.

Na druhé straně přišel trest. V 96. minutě si na rohový kop Kopečného naskočil Didiba a prudkou hlavičkou překonal brankáře Muchu.

Ševci v poslední možné chvíli urvali cennou výhru 2:1, jsou v čele tabulky!

Chance Národní Liga má nyní reprezentační přestávku. Po ní doma vyzveme poslední Jihlavu.