Za husté mlhy remizovali ševci s Kodaní 1:1

19.10.2017

Ani ve druhém utkání na domácí půdě ševci v Evropské lize neprohráli. Se silnou Kodaní uhráli cenný bod za remízu 1:1. V 11. minutě otevřel skóre utkání Dame Diop, jenž tak vstřelil historicky první gól ševců v Evropské lize. O osm minut později ale srovnal Ankersen a výsledkem 1:1 duel také skončil. Zápas doprovázela obrovská mlha, kvůli které musel být duel na několik minut i přerušen.

FC Zlín

1:1

1:1

3. kolo - Evropská liga UEFA, 19.10.2017, 21.00 hod.
Andrův stadion

FC København

Branky: 11. Diop – 19. P. Ankersen ŽK: 56. Traoré, 58. Mehanović, 62. Bačo – 42. Kvist
Rozhodčí: Rozhodčí: Drachta – Brandner, Kühr
Počet diváků: 6 245

FC Zlín: Zlámal – Holzer, Gajić, Bačo, Kopečný – Janíček (C), Jiráček, Traoré (90+12. Železník) – Mehanović (90+4. Džafić), Ekpai – Diop (66. V. Vukadinović), trenér: Páník

FC København: Andersen – P. Ankersen, Vavro, Lüftner, Bengtsson – Toutouh, Kvist (C), Greguš, U. Matić (90+8. Amankwaa) – Pavlović (67. Sotiriou), Holse (67. Falk), trenér: Solbakken

Ve čtvrté minutě utkání jsme registrovali první vážnější šanci utkání. Traoré se dostal k míči na kraji velkého vápna, napřáhl ke střele, ale ta byla ztečovaná na roh. V 10. minutě zase zahrozili hosté. Ankersen obešel na kraji šestnáctky Holzera, poslal pas před branku, ale rozhodčí naštěstí pískl faul na domácího obránce.

Poté přišla 11. minuta a historický úspěch ševců. Holzer posunul míč na Ekpaie, ten poslal střílený centr do vápna, na něj si naběhl Dame Diop a uklidil ho do sítě kodaňské branky. Zlín tak vstřelil svůj historicky první gól v Evropské lize a vedl 1:0. Uběhly čtyři minuty a mohlo být ještě veseleji. Jiráček se probojoval přes obránce, natáhl z hranice velkého vápna ke střele a Andersen musel zasahovat. Střelu však jen vyrazil a k dorážce se dostal Ekpai. Bohužel však vypálil z první a branku přestřelil.

V 19. minutě mohli Zlínští neproměněné šance litovat ještě víc. Matič poměrně snadno prošel až na hranici šestnáctky, tam posunul míč na ještě lépe postaveného Petera Ankersena, který měl čas i prostor, aby zacílil ke vzdálenější tyči a srovnal utkání na 1:1. O deset minut později si ale zase řekl o pozornost Zlín. Holzer ze strany odcentroval před branku, tam se střel gólman Andersen v souboji s jedním z hráčů a zůstal ležet na zemi. Jiráček pak trefil břevno, ale rozhodčí již hru zastavil.

Zpět do vedení mohli jít ševci krátce před přestávkou. Domácí rozehráli roh nakrátko, Kopečný odcentroval míč do vápna, tam si na něj vyskočil Diop a gólman Andersen se musel natáhnout až k horní tyčce, aby míč vytěsnil na roh. První poločas tak skončil výsledkem 1:1. Na začátku druhé půle napřáhl ke střele Jiráček, pokus to nebyl špatný, ale brankář hostů byl na místě.

Ševci byli aktivnější a další příležitost měl Diop. Po centru do vápna se dostal v dobré pozici k hlavičce, ale branku o kousek minul. V 72. minutě došlo k netradičnímu okamžiku. Mlha, která se vznášela nad stadionem byla už tak velká, že utkání muselo být na deset minut přerušeno. Rozhodčí pak k utkání nastavil dalších 21 minut.

V 77. minutě tak mohl poslat ševce do vedení Vukadinovič. Zkraje vápna se dostal až k bráně, zkusil střelu z úhlu, která prošla brankáři mezi nohama, ale obránce Kodaně pak míč ihned poslal do bezpečí. Ač hřiště stále bylo plné mlhy, rozhodčí už hru nechal pokračovat. Žádný z týmů už moc nechtěl riskovat a tak se zápas poměrně v poklidu dohrál k remíze 1:1. Zlín tak získal druhý bod do tabulky skupiny a stále je na dostřel postupu.