Zlín nestačil na Olomouc a prohrál 0:2

18.11.2017

Návrat po reprezentační pauze ševcům nevyšel. V Olomouci za svým soupeřem zaostávali a utkání nakonec prohráli 0:2. Vše začalo už v 7. minutě, když se prosadil domácí Tomáš Chorý. Zlín měl poté čas se zápasem něco udělat, ale Sigma svěřence trenéra Páníka téměř k ničemu nepouštěla. V závěru pak pečetil výhru domácích gólem na 2:0 Martin Hála.

Počet diváků: 4159

SK Sigma Olomouc: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (84. Hála), Houska, Kalvach, Falta (90+2. Moulis) – Plšek – Chorý (82. Texl), trenér: Jílek.

FC FASTAV Zlín: S. Dostál – Kopečný, Bačo, Gajič, Holzer – Janíček (C) (55. Hnaníček) – Ekpai (81. Bartošák), Jiráček, Traoré, Mehanović (66. Džafić) – Diop, trenér: Páník.

První ohrožení branky Olomouce přišlo už ve druhé minutě, ovšem byl to spíše takový pozdrav. Ekpai pěkně přešel přes obránce, vystřelil z boku, ale jeho ráně chyběla razance i umístění, a tak ji Buchta schoval do své náruče. V 7. minutě zahrozili zase domácí, kteří šli do rychlého brejku dva na jednoho. Tam volili přihrávku a ta svého adresáta nenašla. Ovšem akce pokračovala to bylo pro ševce kritické. Tomáš Chorý dostal přesný pas na penaltový puntík, zvolil střelu do protipohybu brankáře a míč zamířil od tyče za záda Dostála. Sigma tak vedla 1:0.

Vzápětí navíc znovu Olomouc zahrozila svým průnikem do šestnáctky, ale tam se k míči nikdo z domácích nedostal. Ve 22. minutě zahrávali ševci roh. Ke střele z dálky se protlačil Kopečný, jeho střelu ještě zkoušel tečovat Bačo, ale míč skončil v náruči Buchty. I nadále však měla více ze hry Olomouc. Ve 34. minutě musel rohový kop boxovat ven z pokutového území Dostál a o další minuty později jen sledoval, jak hlavička domácích končí vedle jeho brány.

Poté to zkusil z dálky Sladký, jenž měl kolem sebe místo i čas, ale branku Dostála minul. O dvě minuty později se pak pokoušel hlavičkovat Chorý, ale míč těsně minul. První poločas tak skončil výhrou Sigmy 1:0. Druhou půli začali lépe domácí. Po rychlé akci přišel střílený centr do vápna ševců, kde se snažil na míč dosáhnout Plšek, ale balón o kousek minul. Trvalo to jen pár vteřin a opět měl Jakub Plšek velkou šanci.

Plšek dostal parádní přihrávku do středu pokutového území, ovšem skákající míč nedokázal zacílit na branku a tak jeho pokus skončil mimo. Vzápětí se zase prezentovali Zlínští. Mehanovič našel nadýchaným centrem do vápna Ekpaie, ten ze strany hlavičkoval, ale branku minul. Byla to však největší šance ševců v dosavadním průběhu utkání.

V 61. minutě mohli domácí navýšit své vedení. Sladký dostal ze strany pěkný pas a rozhodl se poslat centr do vápna, kde si ho ševci málem srazili do sítě. Poté se ale dostal k zakončení ještě Chorý, který sice síť rozvlnil, ale jen tu boční. Pak se zase dlouho nic moc nedělo, až Ekpai dodal utkání zase nějakou tu střelu. Protlačil se přes obránce ke střele z hranice velkého vápna, ale bránu Buchty následně minul.

V 76. minutě zase zahrozili domácí. Kalvach natáhl k ráně z dálky a Dostál se musel natahovat k tyči, aby jeho pokus vytáhl na roh. V 81. minutě měli šanci ševci, když centr ze strany Buchta vyrazil před sebe a jen kousek chyběl Traorému, aby balón dorazil do sítě. Ani s koncem utkání tlak Zlína nepřicházel a tak se toho ujala Olomouc. Houska se uvolnil v pokutovém území, našel svou přihrávkou Martina Hálu, který vystřelil z otočky a odrazem o tyč uklidil balón do sítě. Bylo hotovo. Ševci v Olomouci prohráli 0:2.