Zlínu se venku nedaří, Plzni podlehl těsně 1:2

18.09.2017

V sedmém kole HET ligy Zlín zavítal na hřiště Plzeň. Úvod zápasu vyšel skvěle domácím, kteří se zásluhou Koláře a Krmenčíka dostali už po patnácti minutách do dvoubrankového vedení. Zlín ale dokázal ještě před koncem první půlky snížit. Jenže šance Traorého a Vukadinoviće ve druhé části gólem neskončily, a tak Viktorie získala sedmé podzimní vítězství.

FC Viktoria Plzeň

2:1

2:1

7. kolo - F:L, 18.9.2017, 18.00 hod.
Doosan Aréna

FC FASTAV Zlín

Branky: 12. Kolář, 15. Krmenčík – 43. vlastní Hájek ŽK: Bakoš – Bačo, Matejov, Džafić
Rozhodčí: Nenadál – Kotík, Kříž
Počet diváků: 9 128

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský – Živulič, Hrošovský – Petržela (62. Zeman), Kolář (72. Bakoš), Kopic – Krmenčík (89. Řezníček), trenér: Vrba

FC FASTAV Zlín: Dostál – Matejov, Bačo, Gajić, Holzer – Ekpai (87. Beauguel), Traoré (83. Železník), Jiráček, Bartošák (81. Džafić) – Vukadinović, Diop, trenér: Páník

Po úvodním oťukávání se oba týmy během jediné minuty dostaly do velkých příležitostí. Po kolmici Limberského se před odkrytou brankou ocitl Hejda, jenže Dostál předvedl bleskurychlý zákrok a míč stačil vyrazit. Na druhé straně poslal za obranu dlouhý míč Matejov na nabíhajícího Vukadinoviće, kterému střela nesedla ideálně.

Z další akce už se domácí radovali z úvodní branky. Ve 12. minutě se povedlo Petrželovi hlavou najít Daniela Koláře, který míč napálil na branku a s pomocí teče zlínského obránce, se rozvlnila síť zlínské branky. Zanedlouho si Plzeňští mohli zakřičet gól podruhé.

Po rohovém kopu Kopice si na centr nejvýše vyskočil Michael Krmenčík a po 15. minutách už to bylo o dvě branky, když domácí útočník hlavou zamířil ke vzdálenější tyči. Viktorie byla dále nebezpečnější a rychlý protiútok Bačo hasil jen za cenu žluté karty. Následně měl šanci Kopic, jenž si naběhl na Petrželův pas, ale nedokázal zakončit přesně.

A tak se zpět do hry postupně dostávali Zlínští. Nebezpečným rohovým kopům domácí odolali a ubránili i průnik Vukadinoviće. Ve 43. minutě si ale na centr Holzera z levé strany naběhl Moses Ubong Ekpai, který přes Hájka dokázal dostat míč do sítě a snížit na rozdíl jediné branky! To ale dlouho nemuselo platit, když byl faulován Krmenčík. Tomáš Hájek ovšem slibnou standardní situaci v závěru poločasu nevyužil.

Druhý poločas začal poněkud opatrněji. Dostál sice musel být pozorný, ale Řezníkovi střela vůbec nesedla a Kopic se přes Matejova do vápna neprotlačil. A výraznější byli víc a víc na trávníku zlínští hráči. Z pravé strany se do míče opřel Matejov a našel v šestnáctce Traorého, který jej chytře dokázal usměrnit na branku ale Kozáčik se vyznamenal.

Ihned z další akce mohl srovnat Vukadin Vukadinović, který si naběhl mezi obránce a zpracoval si přihrávku od Ekapie. Jenže obrovskou příležitost nedokázal využít, když se po chytrém zakončení míč vykutálel těsně vedle tyče. Plzeň působila poměrně opařeným dojmem ale dokázala se ubránit i rohovým kopům.

Zlín musel útočit, ale zapomínal na zadní vrátka. Kopic dostal míč ke kraji a našel na vrcholu pokutového území Koláře, který protáhl Dostála, ale těsně přestřelil. Lépe si vedl Gajić, který pálil z dálky. Kozáčik ovšem vyrazil a Vukadinovićova dorážka nebyla přesná. S blížícím se závěrem do hry dostali i čerství útočníci Železník a Beauguel.

Defenzíva Viktorie ovšem náporu v posledních minutách odolala a po sedmi kolech zůstává Plzeň na špici ligové tabulky nadále stoprocentní. Zlín je aktuálně na desáté příčce.