Po porážce přišlo vítězství Staré gardy

25.06.2018

Ve druhém utkání sezony 2018 se představilo mužstvo Staré gardy Zlína až v moravsko-slezském kraji v Bartošovicích a to nedaleko od ostravského letiště Mošnov.

Hrálo se na pěkné trávě 2 x 35 minut a proti sobě nastoupili věkově téměř rovnocenní soupeři. Hráči SG však byli šikovnější v zakončení akcí a také lépe kombinovali.

Hrál se technický a slušný fotbal. Stínem utkání bylo jen zranění našeho hráče Aleše Hellebranda, který již ve 4. minutě dohrál.

První a to kuriózní branku vstřelil v 17. minutě Březík tzv. hanáckým bodlem přímo do šibenice. Další branky viděli diváci až ve 2. poločase.

Ve 42. minutě skončila střela Jaroše na tyči, ale následná střela Březíka již v síti – 0:2. Nejpěknější branku dal v 58. minutě Janča, který z 20 metrů trefil levou šibenici branky. Po chvíli se radovali i domácí a skóre se měnilo na 1:3. V 62. minutě využil zaváhání domácí obrany Onda a bylo to 1:4.

O konečný výsledek 1:5 se postaral Jaroš střelou z pokutového kopu, který byl nařízen po faulu na Korvase.

FK Basako Bartošovice – FC Fastav Zlín 1:5 (0:1)

V dresu Staré gardy se představili tito hráči: Pavelka (brankář), Jasenský, Šlahař, Murka, Cahyna, Onda, Novotný, Janča, Jaroš, Hellebrand, Březík, Vidlička, Korvas, Batrla, Brimus, Čechmánek.
Manažer týmu: Antonín Parolek
Trenér: Miroslav Polášek