Dorostenci U17 uspěli v Plzni, žáci U14 vyhráli v Brně, kategorie U12, U13 100% v Kroměříži!

22.10.2017

Celostátní dorostenecká liga pokračovala 11. kolem. Naše týmy U19 a U17 zajížděly na západ Čech, kde je čekal velmi těžký soupeř - FC Viktoria Plzeň.

Starší dorost bohužel nezachytil začátek zápasu a hned po deseti minutách prohrával už 0:3! Domácí hrozili z rychlých brejků a vypracovali si i další šance. Naštěstí Patrik Slaměna a Filip Štěpánek dokázali odpovědět gólově i na druhé straně, přesto se do šaten o poločase odcházelo za málo vídaného stavu 2:5. V druhém poločase brankové hody nadále pokračovaly. Nejprve domácí dvěma slepenými góly v 59. minutě odskočili již o pět branek, aby v 74. minutě po dvou trefách Patrika Slaměny svítil na ukazateli stav 4:7! Konečnou podobu výsledku pak dali domácí v závěru utkání, kdy se ještě naše mužstvo snažilo poupravit dílčí skóre.

FC VIKTORIA PLZEŇ U19 - FC FASTAV ZLÍN U19 8:4 (5:2)
Branky: 3 Slaměna Patrik, 1 Štěpánek Filip
Sestava U19: Číž - Maršálek, Štěpánek, Kolář Jan, Sklenář (77. Šiška Patrik), Slaměna, Pafka (67. Kvěťák), Červenka Patrik, Kolář Jakub, Novák Filip, Gerža (46. Tkadlec Radim)
Trenéři: Jaroslav Matějíček, Roman Dobeš

Skvělé představení předvedli mladší dorostenci. Přečkali úvodní tlak domácích bez pohromy a sami dvakrát do poločasu udeřili. Klíčovou postavou prvního poločasu byl Ondřej Strachoň, který nejdříve sám otevřel skóre a následně přihrál na druhý gól Lukáši Hrdličkovi. Plzeňská Viktorka byla z průběhu utkání značně vykolejená, a tak další šance našeho mužstva na sebe nenechaly čekat. Dokonce se podařilo dát i třetí gól, který nebyl pro ofsajd uznán. Domácí tak přeci jen dokázali v závěru utkání zdramatizovat, když snížili na 1:2, ale na víc se již nezmohli, a tak tři body putovaly do Zlína!

Trenér Matulík: „Hráči předvedli nejlepší podzimní výkon, velmi dobře zahrála středová řada Cedidla - Hellebrand - Hrdlička a konečně se gólově prosadil Ondra Strachoň.“

FC VIKTORIA PLZEŇ U17 - FC FASTAV ZLÍN U17 1:2 (0:2)
Branky: Strachoň Ondřej, Hrdlička Lukáš
Sestava U17: Hečko - Kadrle, Vaněk, Podhajský (46. Drábek), Hellebrand Jan, Strachoň (74. Knedla), Němeček, Hrdlička, Cedidla, Hořák (52. Šanda), Slovák
Trenéři: Radek Matulík, Milan Otepka, Karel Malenovský