Třináctka ševců poprvé na jaře prohrála, dvanáctka vybojovala s Olomoucí bod

25.05.2023

V desátém pokračování nadstavbové části o titul v rámci soutěže Sportovních středisek mládeže se zlínským celkům tentokrát až tolik nevedlo. Třináctka ševců poprvé na jaře padla, když podlehla Olomouci 2:4. Dvanáctka ševců na Vršavě vybojovala bod za remízu 2:2.

Třináctka ševců sice po prvním poločase prohrávala, nicméně po změně stran dokázala dvěma rychlými góly výsledek otočit na svoji stranu. Hanáci ovšem odpověděli stejnou mincí. Poměrně záhy srovnali a posléze si vzali vedení zpět. Svoje vítězství pak pečetili ještě pojišťovací čtvrtou trefou. „V prvním poločase nám vázla kombinace a byli jsme všude pozdě. Nedařilo se nám podržet míč na svých kopačkách. Druhý poločas byl diametrálně odlišný. Povedl se mám vstup, kdy jsme dvěma brankami zápas otočili na svoji stranu. Nicméně Sigma nás pak potrestala ze standartek a my se do větších šancí již nedostali,“ bilancovala zlínská trenérka Aneta Strachoňová.

Dvanáctka ševců začala fantasticky a již po pěti minutách vedla o dvě branky. Tento náskok si přenesla i do druhé půle. V té už se ovšem více dařilo Olomouci, která skóre snížila a v samotném závěru srovnala. „Opět jsme odehráli zápas dvou rozdílných poločasů. V první polovině jsme diktovali tempo, v té druhé jsme ale z naší hry ustoupili a soupeř převzal otěže. Nakonec spravedlivá remíza a dělba bodů,“ uznal zlínský trenér Petr Zapletal.

V sobotu pocestují mladí ševci do Hodonína.

VÝSLEDKY – 10. KOLO o 1. – 6. místo SpSM, sk. Jih: FC ZLÍN “13“ – SK SIGMA OLOMOUC MŽ “13“ 2:4 (0:1). Branky: 41. Skopalík Samuel, 47. Herián Šimon - 26. Bartošák Vojtěch (vl.), 53. Kobylík Lukáš, 67. Svoboda David, 73. Novosad Adam. Rozhodčí: Brunclík Matěj. Diváci: 63.

FC ZLÍN “12“ – SK SIGMA OLOMOUC MŽ “12“ 2:2 (2:0). Branky: 3. Albrecht Patrik (pen.), 5. Sebera Petr - 48. Hincu Damian, 79. Šimoník Adam. Rozhodčí: Dobiáš Zdeňek. Diváci: 20.