Víkendové výsledky mládeže (24.-25. 2.)

26.02.2018

V sobotu začala mistrovská soutěž ligovým dorostencům: starší kategorie U19 nasázela svému soupeři z Frýdku-Místku pět branek! Mladší kategorie U17 takový recept nenašla a prohrála na penalty. Žákovské kategorie U15 a U14 odehrály na umělé trávě na Baťově v sobotním podvečeru utkání proti velmi kvalitnímu týmu AC Sparta Praha. Nedělní program se pak odehrál celý ve Starém Městě na umělé trávě na Širůchu, kde se postupně proti 1. FC Slovácko představila naše kategorie U16, U18 a nakonec i U21. Všechny tři zápasy přinesly vyrovnané výsledky, velmi cenná je remíza naší U21 v rámci druhého jarního kola Juniorské ligy!

1. FC SLOVÁCKO U21 – U21 3:3 (1:3)

Branky: Kopilec Adam, Gettler Vilém, Votava Matěj

Oproti prvnímu jarnímu utkání (MFK Karviná 4:2) se představil na Širůchu velmi mladý tým s dvěma dorostenci v základní sestavě (Kopilec, Bykovskij). Domácí disponovali velmi zkušeným kádrem, ale první poločas patřil jednoznačně našim hráčům a po zásluze jsme ho opanovali 3:1. V druhé půli již byla znát kvalita na straně Slovácka, přesto se podařilo týmu pod vedením trenéra Jelínka vybojovat srdnatým výkonem cenný bod!

V neděli 4. 3. od 10:30 hodin hostí U21 v dalším utkání FK Fotbal Třinec na UT Vršava.

U19 – MFK FRÝDEK-MÍSTEK U19 5:0 (3:0)

Branky: Novák Filip, Sklenář Petr, Strachoň Ondřej, Červenka Patrik, Kopilec Adam

Více jak půl hodiny dokázal soupeř z Frýdku-Místku vzdorovat domácímu tlaku, přečkal dvě velké šance, ale v rozmezí deseti minut (35.-45. min.) třikrát kapituloval a o vítězi utkání bylo prakticky rozhodnuto. V druhé půli jistil výhru ještě Patrik Červenka chytrým lobem a krásnou tečku v podobě perfektně provedeného přímého kopu „napsal“ Adam Kopilec.

V sobotu 3. 3. od 10:30 hodin se U19 utká s FK Mladá Boleslav opět na UT Vršava.

1. FC SLOVÁCKO U18 – U18 2:2 (2:2)

Branky: Blanař David, Kaláb Lukáš

V přípravném utkání se domácí dostali do rychlého vedení o dvě branky, ale naši hráči dokázali díky brankám Davida Blanaře a Lukáše Kalába vyrovnat! V druhém poločase se -i přes šance na obou stranách - skóre nezměnilo a utkání skončilo nerozhodně 2:2.

U17– MFK FRÝDEK-MÍSTEK U17 1:1 (0:0), P. K. 4:5

Branka: Bobčík Libor

Mladší dorostenci se tentokrát nedokázali více prosadit proti houževnatému soupeři. Přestože se dostali do vedení po pěkné akci Nechvátala, Němečka a zakončujícího Bobčíka, hosté dokázali zanedlouho odpovědět vyrovnávací brankou. V penaltovém rozstřelu pak byli úspěšnější a odvezli si na sever Moravy bonusový bod navíc.

1. FC SLOVÁCKO U16 – U16 1:0 (0:0)

I když tomu konečné skóre nenasvědčuje, oba týmy si vytvořily kopu šancí. Zejména v prvním poločase mohl jít náš tým třikrát do vedení, na druhé straně se několikrát vyznamenal brankář Jahodík. Ve druhé půli již byli domácí aktivnější a byli blíže k vítězství, ale šance nedokázali proměnit. O to více mrzí, že o vítězi rozhodla kuriózní branka, kdy centrovaný míč po rozehraném rohovém kopu vlivem poryvu větru zapadl do naší sítě.

U15 – AC SPARTA PRAHA U15 1:7 (1:3)

Branka: Linda Marek

Soupeř z hlavního města potvrdil své kvality. Přestože náš tým měl v utkání dobré pasáže, nevyhnul se individuálním chybám, které vedly k laciným brankám v naší síti.

U14 – AC SPARTA PRAHA U14 1:3 (1:1)

Branka: Kresa Vít

Velmi dobrý výkon podali naši mladší žáci proti soupeři zvučného jména a více jak poločas drželi nerozhodný výsledek. V závěru utkání pražané přeci jen přetáhli vedení na svou stranu, ale naši kluci zaslouží velkou pochvalu!