Výsledkový servis mládeže (28. - 29.4.)

30.04.2018

Níže vám přinášíme výsledky z uplynulého víkendu zlínských mládežníků.

Ligoví dorostenci odehráli v sobotu v Háji ve Slezsku proti Baníku Ostrava velmi dobrý zápas. Až do samotného závěru měli na dosah všechny tři body, ale obdržená branka v 87. minutě poslala utkání do penaltového rozstřelu. V něm byli úspěšnější domácí, a tak si naši mladíci odvezli pouze jeden bod. Kategorie U17 se nedokázala proti stejnému soupeři prosadit a prohrála o dvě branky. Dramatickou koncovku mělo i utkání dorostenců kategorie U18 ve Frýdku-Místku. Naši kluci též inkasovali vyrovnávací gól v 87. minutě, ale díky Jiřímu Sotolářovi, který v 90. minutě předvedl neuvěřitelné sólo, přeci jen získali důležité tři body! Kategorie U16 se v posledních zápasech převlékla do šatů Jánošíka: bohatým bere, chudým dává. Po skvělých výkonech proti Olomouci a Slovácku propadli v Kroměříži a nyní ve Frýdku. Žáci kategorie U15 si zastříleli proti Opavě. Probudili se konečně všichni útočníci! Na mladší kategorii U14 dolehla jarní (letní) únava, a tak kluci utrpěli doma debakl 0:6. Naopak nejmladší žáci U12+U13 spustili v neděli na Vršavě kanonádu. Dohromady nasázeli Havlíčkovu Brodu 37 branek!

Výsledky:

FC BANÍK OSTRAVA – FC FASTAV ZLÍN U19 2:2 (1:2), p. k. 4:3
Branky: Adam Kopilec, Filip Novák
FC BANÍK OSTRAVA – FC FASTAV ZLÍN U17 2:0 (1:0)

V sobotu 5. 5. se obě kategorie představí na Vršavě. Utkání proti Viktorii Plzeň začínají ve 14:30 hod. a v 16:45 hod.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – FC FASTAV ZLÍN U18 2:3 (1:1)
Branky: Radek Kvěťák, Patrik Šiška, Jiří Sotolář
MFK FRÝDEK-MÍSTEK – FC FASTAV ZLÍN U16 4:0 (3:0)

Další utkání odehrají kategorie U18+U16 již zítra v Jihlavě (11:00+13:15 hod.), a poté v neděli 6. 5. na Vršavě přivítají od 10:30 hod., resp. od 12:45 hod. 1. SC Znojmo.

FC FASTAV ZLÍN U15 – SFC OPAVA 5:2 (3:2)
Branky: 2 Milan Kyas, 2 Filip Albert, 1 Daniel Sovák
FC FASTAV ZLÍN U14 – SFC OPAVA 0:6 (0:3)

Ligoví žáci hrají zítra v Olomouci-Řepčíně proti Sigmě (10:00+11:45 hod.), v sobotu pak zajíždějí na ostravský Baník (ZŠ Šoupalova – 10:00+11:45 hod.)

FC FASTAV ZLÍN U13 – HAVLÍČKŮV BROD 18:1 (9:1)
Branky: 4 Vít Kresa, 3 Stanislav Petruta, 2 Bronislav Bruštík, 2 Martin Frolek, 2 Matěj Pumprla, 1 Jadyn Červinka, Marek Měrka, Matyáš Martinko, Štěpán Průcha, David Grygera
FC FASTAV ZLÍN U12 – HAVLÍČKŮV BROD 19:1 (6:0)
Branky: 4 Richard Hvozdenský, 4 Lukáš Branecký, 2 Šimon Slončík, 2 Jakub Ondroušek, 2 Marek Tomaštík, 1 Martin Pacík, Lukáš Tureček, Samuel Kirschner, Vojta Ulrych, Tomáš Hošťálek

Nejmladší žáci U13 jedou o víkendu 5.-6. 5. do Rokycan na finále turnaje Ondrášovka Cup, kategorie U12 má zápasové volno.