VÝSLEDKOVÝ SERVIS MLÁDEŽE

08.04.2018

O víkendu změřili naši mladíci síly s velmi kvalitními soupeři: Ligoví dorostenci hráli v Praze se Spartou, hráči U18 a U16 doma hostili Sigmu Olomouc, žákovské týmy U15 a U14 odehrály derby utkání se Slováckem a nejmladší kategorie U12 a U13 zajížděly ke svým utkáním až do Třebíče.

AC SPARTA PRAHA U19 – FC FASTAV ZLÍN U19   2:0 (1:0)
Sestava: Číž – Gerža, Maršálek, Cedidla, Pafka – Červenka, Štěpánek, Slaměna, Novák, Kopilec, Strachoň
Střídali: Sklenář, Váňa, Bykovskij
Trenér Jaroslav Matějíček: „I přes nepříznivý výsledek jsme odehráli velmi dobré utkání a byli jsme favoritovi vyrovnaným soupeřem.“

AC SPARTA PRAHA U17 – FC FASTAV ZLÍN U17  3:0 (2:0)
Sestava: Hečko – Nechvátal, Kadrle, Vaněk, Kočica – Hruška, Hellebrand, Staněk, Hrdlička – Bobčík, Lehký
Střídali: Šanda, Zapletal, Knedla, Slovák
Trenér Radek Matulík: „Sportovně musíme přiznat, že soupeř byl v utkání lepším týmem a vyhrál zaslouženě. V několika případech nás výrazně podržel brankář Hečko.“
Tuto středu 11. 4. je na pořadu vložené kolo Celostátní dorostenecké ligy. Kategorie U19 a U17 se představí na Širůchu, tedy proti 1. FC Slovácko v třaskavém derby. Začátky utkání jsou tentokrát prohozené, tzn.: Nejdříve hrají mladší U17 (ve 13:00 hodin) a po nich starší U19 (v 15:15 hodin) – z důvodu písemných maturitních zkoušek.

FC FASTAV ZLÍN U18 – SIGMA OLOMOUC U18  0:2 (0:2)
Sestava: Lebánek – Vozník, Hába, Sotolář, Tkadlec, Hořák, Vičánek, Kvěťák, Kopilec, Bykovskij, Váňa
Střídali: Zbranek, Blanař, Pešek
Přestože byl soupeř kombinačně zdatnější a vytvořil si více brankových příležitostí, mohli naši mladíci pomýšlet na lepší výsledek. Obdržené góly totiž patří do kategorie „velmi smolných“: Nejprve v 5. minutě se srazil brankář Lebánek se Sotolářem a vypadnutý míč z náruče našeho brankáře uklidil útočník olomoucké Sigmy do zcela opuštěné branky. Druhý gól pak padl z přímého kopu, kdy se rozestoupila bránící čtyřčlenná zeď.

FC FASTAV ZLÍN U16 – SIGMA OLOMOUC U16  5:4 (2:2)
Sestava: Somberg – Štalmach, Andrlík, Svozil, Chrudina, Mach, Maliňák, Tkáč, Sovadina, Sušeň, Jura
Střídali: Číž A., Kulíšek, Marek, Lehký
Velmi pěkného výsledku dosáhli naši mladíci proti zdatnému soupeři z Olomouce. Přestože rychle prohrávali o dvě branky, dokázali do poločasu vyrovnat po brankách Tomáše Chrudiny. I v druhém poločasu šli hosté do vedení 3:2, ale brankami Patrika Kulíška, Adama Číže a Davida Tkáče otočili kluci výsledek na 5:3 ve svůj prospěch. V poslední minutě již hosté pouze kosmeticky upravili stav utkání na 5:4.
V neděli 15. 4. zajíždí obě kategorie ke svému dalšímu utkání do Vítkovic. Začátky utkání jsou v 10:30 hodin – starší a  ve 12:45 hodin mladší

1. FC SLOVÁCKO U15 – FC FASTAV ZLÍN U15   2:0 (1:0)
Sestava: Albert Jakub – Kořének, Kukla, Linda, Hartmann, Kulíšek, Novák Jakub, Číž Adam, Kyas, Sovák, Albert Filip
Střídali: Tejnský, Lakomý, Pešout

1. FC SLOVÁCKO U14 – FC FASTAV ZLÍN U14  2:2 (0:1)
Sestava: Michalčík – Hönig, Slouk, Zábojník, Kovalčík, Bužek, Polášek, Švach, Krystek, Slončík Tom, Kresa
Střídali: Šťastný, Bartoš, Cetkovský, Štoll
Velmi dobrý výkon podali naši žáci v derby utkání proti 1. FC Slovácko, které se odehrálo na přírodní trávě v Boršicích. V prvním poločase byli častěji na míči domácí fotbalisté, ale více gólových příležitostí jsme si vytvořili my. Jednu z nich dokázal proměnit nejmladší hráč na hřišti Víťa Kresa a poslal naše barvy do vedení. Úvod druhé půle ale patřil jednoznačně Slovácku, přehrávali nás a vyrovnávací gól byl vyústěním jejich tlaku – 1:1. Po obdržené brance se naši kluci probudili, dostávali se do brejkových situací a začali být opět nebezpeční. Zejména duo Tom Slončík – Alex Bužek bylo velmi aktivní a zasloužilo se o vedoucí gól na 2:1. Nešťastná ztráta míče před vlastním pokutovým území v závěru utkání sice vedla ke srovnání výsledku ze strany Slovácka na 2:2, ale to nic nemění na tom, že si kluci zaslouží velkou pochvalu.
V sobotu 14. 4. se obě žákovské kategorie představí na Vršavě. Soupeřem jim bude velmi kvalitní tým - Zbrojovka Brno. Začátky utkání jsou v 10:00 hodin starší a v 11:45 hodin mladší.

SK FS Třebíč U13 – FC FASTAV ZLÍN U13 1:7 (1:4)
Branky: 2 Štěpán Průcha, 2 Stanislav Petruta, 2 Martin Frolek, Marek Měrka
Trenér Michal Hlavňovský: „Soupeř byl snaživý, ale utkání jsme kontrolovali od samého začátku. Mrzí mě jen obdržená branka. Pochvalu zaslouží Martin Frolek, Marek Měrka, Adam Antolák a David Grygera za solidní výkony.“

SK FS Třebíč U12 – FC FASTAV ZLÍN U12 6:4 (3:2)
Branky: 3 Lukáš Branecký, Richard Hvozdenský
Příští utkání odehrají nejmladší žáci na Vršavě, a to v sobotu 14. 4., kde od 15:00 hodin budou hostit SK Líšeň.