Béčko v Uničově otočilo výsledek, ale i přesto prohrálo

04.08.2019

Béčko začalo MSFL těžkým zápasem v Uničově. Domácí po poločase vedli, ale po přestávce dokázali mladí ševci výsledek otočit a ještě 10 minut před koncem vedli. Pak ale dostali tři branky během šesti minut a odjeli s prázdnou.

První zápas po dvouleté pauze v MSFL začal pro zlínské hráče hodně nepříjemně. Hned v 7. minutě se nebál rozhodčí Ogrodnik nařídit penaltu pro domácí mužstvo po přistrčení útočníka v pokutovém území. U té se ale zaskvěl prvním výborným zákrokem brankář Šiška a penaltu lapil.

Zlínští zahrozili po čtvrthodině hry, kdy volný přímý kop z nějakých 25 metrů prosvištěl těsně kolem levé tyče Uvízlovy brány. Podobným zakončením ze hry zahrozili i domácí, kdy jejich střela se dokonce otřela o zlínskou tyč.

Ve 32. minutě šli domácí do vedení. Po chybě v rozehrávce žlutomodrých získal míč Svoboda, obešel brankáře Šišku a otevřel skóre utkání, 0:1.

Druhý poločas začal aktivněji Uničov, ale pozorný Šiška i se svými obránci dokázal odolat uničovskému tlaku. A z toho se dokázal v 63. minutě vymanit rychlonohý Gettler, který předběhl dva obránce a střelou na přední tyč vyrovnal, 1:1.

Zlínské branka nakopla a za tři minuty dokonce slavili znova. Mlýnek našel výborným centrem na zadní tyči Geržu a ten pohotovou hlavičkou otočil skóre utkání, 2:1.

Domácím se výsledek vůbec nelíbil a snažili se s ním něco udělat. Zlínští odolávali domácím až do 80. minuty, kdy se poprvé prosadil po dorážce z rohového kopu Hapal, 2:2.

Za dvě minuty se protáhl domácí hráč podél brankové čáry, přihrál míč na malé vápno a tam Komenda ve skluzu znovu otočil skóre utkání, 2:3. A to bohužel nebylo ještě vše. Šestiminutovku hrůzy završil druhým gólem Hapal a stanovil tak konečný stav na 2:4.

Druhé utkání v MSFL hrají ševci v neděli v Luhačovicích od 10:30 proti Vrchovině.

SK Uničov - FC FASTAV Zlín B 4:2 (1:0)

Branky:  30. Svoboda, 80. a 86. Hapal, 82. Komenda - 63. Gettler, 66. Gerža
Rozhodčí:  Ogrodník - Petr, Rosický
Diváků:  228

Sestava Uničov: Uvízl - koutek, Bala, Vejvoda (K), Můčka - Ambrozek (90. Macháček), Bača, Svoboda - Vichta, Komenda, Krč (63. Hapal)
Trenér: Dušan Žmolík

Sestava Zlín B: Šiška J. - Pafka, Kolář, Cedidla (63. Košák), Nečas - Gettler (86. Šiška P.), Štěpánek (63. Gerža), Tkadlec (K), Slaměna, Mlýnek V. (86. Uhřík) - Mlýnek M. (36. Váňa)
Trenér: Jan Jelínek

Hodnocení trenéra Jana Jelínka: "Kluci nechali na hřišti všechno. Byli jsme odhodlaní urvat body. Využili jsme dvě brejkové situace. Nás držel pozorný Šiška v brance. Někteří hráči se ovšem setkali s realitou, rychlostí a důrazem v mužském fotbale. Proti zkušenému soupeři jsme vypadli v závěru z koncentrace‼️! A tím si pokazili celkový dojem ze hry".