FC Zlín oficiální web

Béčko vstřelilo 6 branek a má třetí výhru v řadě!

16.09.2019

Zlínské béčko vyhrálo již třetí zápas v řadě a tentokrát i bez posil z A týmu. V divokém utkání, kdy hosté dokázali dohnat tříbrankové manko, nakonec zaslouženě zvítězili mladí ševci, kteří přidali i ve druhém poločase po třech brankách a mohli se tak radovat z vítězství a také posunu na 11. příčku tabulky MSFL.

"Musím pochválit kluky za to, jak se zvedli, ale ta desetiminutovka mě bude strašit ještě hodně dlouho,“ usmíval se kouč vítězů Jan Jelínek.

Spokojený byl nejen s předvedenou hrou, ale hlavně šesti vstřelenými brankami. „Na to, jak jsme nastoupili v mladé sestavě, tak to bylo dobré,“ pochválil svěřence Jelínek.

První poločas zlínskému béčku, který se musel tentokrát obejít bez posil z ligového mužstva, náramně vyšel.
„Z naší strany měl parametry. Dařilo se nám přehrávat soupeře a dát tři góly,“ těšilo Jelínka.

Skóre otevřel Vít Mlýnek, pak se trefil Martin Mlýnek a povedenou pětačtyřicetiminutovku završil Pafka.
Rozhodnuto ale zdaleka nebylo.

„Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi špatně. Individuální chybou jsme soupeře dostali do hry. Jak hosté zjistili, že to s nám jde, začali nepříjemně kousat ze standardek a dlouhých míčů. My jsme dvakrát propadli při bránění a bylo to 3:3,“ uvedl Jelínek, který prožil tři infarktové stavy za osm minut. „To si nemůžeme dovolit,“ ví známý trenér.

Hostům ani trefy Gomoly, střídajícího Labudy a Blahuty k bodům nestačily.

Zlínští mladíci sice za nerozhodného stavu neproměnily dvě tutovky po brejkovýcch akcích, ale Pafka nádhernou střelou od břevna vrátil domácímu týmu vedení, které vzápětí z penalty nařízené za ruku potvrdil Červenka. „V tu chvíli se utkání definitivně zlomilo,“ řekl Jelínek.

Triumf Fastavu završil Gettler. Dolní Benešov už reagovat nedokázal. Další utkání hrají mladí ševci v neděli od 10:15 ve Velkém Meziříčí.

FC FASTAV Zlín B - FC Dolní Benešov 6:3 (3:0)

Branky: 17. Mlýnek V., 20. Mlýnek M., 33. a 63.Pafka, 69.Gettler, 73. Červenka – 49. Gomola, 53. Labuda, 57. Blahuta

Žluté karty: J. Šiška, Kaláb – Romaněnko, Moravec
Rozhodčí: Macrineanu – Bebenek, Vostrejž
Diváci: 110

Zlín B: J. Šiška – Červenka (88. Číž), Štěpánek, Košák (85. Uhřík), Tkadlec, Nečas, M. Mlýnek, Gettler (78. Kaláb), V. Mlýnek, Pafka (84. P. Šiška), Kolář

Dolní Benešov: Chvěja – Býma, Romaněnko, Moravec, Blahuta, Pecuch, Gebauer, Haas, Karčmář, Foitzik (35. Labuda), Gomola